Zelenskiy ile görüşen Boris Johnson: Savaşın bitmesi dünya için çok önemli…

Eski İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna’ya, Rusya’yla devam eden savaşını 2023’te bitirebilmesi için destek vereceklerini belirtti.

Zelenskiy ile görüşen Boris Johnson: Savaşın bitmesi dünya için çok önemli…

Ukrayna Devlet Başkanlığından yapılan göre, Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile Kiev’de görüşen Johnson, Taras Şevçenko Kiev Ulusal Üniversitesi öğrenci öğretmenleri ve öğretmenleri ile bir araya geleceklerini sorularını yanıtladı.

Ülkesinde Rusya’ya karşı savaşı sürdürmeye devam ettiğini hatırlatan Zelenskiy, 2023’te söz konusu savaşı kazanmalarının mümkün olduğunu, bunun için uluslararası yardımların önemli olduğunu vurguladı.

Ukrayna ordusu personelinin ikmali ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Zelenskiy, askerlerin korunmasının kendisi için genel görev olarak işaretlendi.

“SAVAŞIN BİTMESİ DÜNYA İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili soruları yanıtlayan Johnson, savaşın kısa bir süre içinde bitmesi gerektiğini belirtti.

Savaşın bitmesinin, Ukrayna, Rusya ve tüm dünya için önemli bilince dikkati çeken Johnson, şu ifadeleri kullandı:

“Biz, dostlarınız, 2023’te bu savaşı bir an önce bitirmenize yardımcı olmak istiyoruz. Çünkü bu dünya için en iyisi olacak. İnsanlar ölmesin. Ukrayna için ve halkı Rus halkı için de daha iyi olacak. Bunu başarmayı bitirelim.”

Johnson, Ukrayna’nın savaşını zafere ulaştırmak için Ukrayna’yı yürütmek gerekli tüm silahların elden çıkarılması gerektiğini savunarak, “Bu, tankların sağlanması gereken anlama geliyor.” dedi.

Ukrayna’ya ek olarak uçak ve diğer modern ağır silah kullanımını önererek Johnson, “Ukrayna halkı için uçak tedarik etmek istiyoruz ve ülkenizi savunmanızı sağlayacak daha gelişmiş yerleşima, her türden silaha yuvası var.” şeklinde konuştu.

Rusya’nın, Ukrayna’ya karşı savaş sırasında elindeki tüm hizmetleri kullandığını ifade eden Johnson, Ukrayna’ya silah dağıtımının savaşa tırmanışa yol açmayacağını belirtti.

Boris Johnson, “Ukrayna mümkün olan her türlü yardımı hak ediyor.” dedi. (AA)

Zelenskiy: NATO güçlerinin bizim için en iyi garantiyi sağlayacağınıİlginizi ÇekebilirZelenskiy: NATO güçlerinin bizim için en iyi garantiyi sağlayacağınıABD: Rusya'yı Ukrayna'dan bu yıl çıkarmak zorİlginizi ÇekebilirABD: Rusya’yı Ukrayna’dan bu yıl çıkarmak zor

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *