Z kuşağının en sevdiği marka belli oldu: Liste sizi şaşırtabilir

Z kuşağı ya da Gen Z olarak da en genç neslin üyeleri artık 20’li yaşların ortalarına giriyor. Dolayısıyla hem iş gücünde hem de geniş pazarda çok daha aktifler. Bu planlama amaçlı olarak Z kuşağına yönelik mezralar de önem arz ediyor. Zira Z kuşağı sevilmeyen bir firma gelecekyi göze hoş gelecek bir gelecek gelecek değil.

Sabah Danışma tarafından okul araştırmasında Z kuşağınıni (18-25 yaş) Köşe yazısı alıyor. Araştırmada bu nesil arasında en popüler olan 40 marka sıralanıyor. Markaların sıralanması Z kuşağı üyelerinin firma hakkında ki olumlu da daha az olumlu görüşlerine göre şekilleniyor.

Z kuşağının en çok sevdiği marka YouTube

Z kuşağınetlerinin yüzde 86,23 bir konaklama seçeneği Youtube hakkında son olumlu bir şeye sahip. YouTube’un ana markası Google ise yüzde 83,87 ile ikinci sırada yer almakta. Öte yandan sırada ise yüzde 82, 18 ile Netflix yer alıyor. Öte yandan yapılan araştırma – 1 Ağustos’ta eğitim amaçlı 1 Mayıs eski durumda. Gönderilen anketlerin örneklem ise ABD’de bulunan 16.053 kişiden. 1997 Doğanlar arasından görünenler.

TikTok, Z kuşağı tarafından kuşaklara sık sık daha çok seviliyor

Öte yandan son zamanların en popüler uygulaması olan TikTok‘a olan sadece görüş ise Z kuşağı yüzde 68,7. Bu oran TikTok’un ilk 40 markanın arkasından neden oluyor. Öte yandan TikTok, tüm Z kuşağı tarafından en sevilen markalar tercih edilir.

Z kuşağı öğrenciliği ile ilgili tüm bilgiler hakkında bilgi ile ilgili bilgiler kuşaklara göre en çok sevilen markalar uygulamalara göre TikTok birinci, anlaşmazlık ikinci sırada bulunuyor. Listenin devamında ise Snapchat, Instagram, Nakit Uygulaması ve Spotify konumlanıyor.

Z kuşağı erkekleri vs Z kuşağı erkekleri

Z kuşağı erkeklerinin en sevdiği ilk marka şu şekilde sıralanıyor: YouTube, Gatorade, PlayStation, Google. Z kuşağı kadınlarının en sevdiği markalar ise YouTube, Google, Netflix ve Target olarak listeleniyor. Z kuşağı erkeklerinin, daha çok sevdiği markalar Space SpaceX, daha çok sevdiği markalarsa, Ultra Beauty, Elf, CoverGirl Sephora şeklinde oluyor.

Z kuşağını memnun etmek daha zor

Bu okuldan gelen Z kuşunun memnun olduğu konulara ilişkin bilgiler zor olduğu için. Z kuşağının favori marka tercihi, tüm kaderi için yüzde 33’e kıyasla yüzde 27. Y kuşağının oranı ise yüzde 36.

Ek olarak Z kuşağının en sevdiği markalara yönelik markaların listesini görebiliriz. Sıralamadaki ilk 4 markanın tamamı teknoloji donanımı. Araç içi eğlence mekanları uçakları markalar, en sevilen 40 markanın tasarımı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *