Yüz yüze eğitime ara verildi

Şehrin merkez ilçelerinin büyük bölümü çocuklara mümkün olduğunca evlerinden çıkmamaları tavsiye edilirken, bugünden itibaren bir hafta çevrim içi eğitime geçildi.

Başkentte son 24 saat hastalık belirtisi gösteren 154, faren 808 vaka tespit edildi. Toplam 962 vakanın 266’sı karantina bölümleri dışında görüldü.

Günlük vaka geçen sayısı haftadan bu yana bölünürken, son 24 saatte 2 kişiyi yitirdi. Hayatını kaybedenlerin 91 yaşındaki bir kadın ve 88 yaşındaki bir erkek olduğu, onun kredileri ile sağlık sorunlarının bulunduğu saklanıyor.

Şehirde önceki gün 87 yaşındaki bir kişinin virüs nedeniyle büyümesini kaybetmemesi, ülkede yaklaşık 6 ay sonra Covid-19’a bağlı ilk can kaybı olarak kaydedildi.

Merkez ilçeler Çaoyang, Haydien, Dongçıng, Şiçıng, Tongcou, Fıngtay, Şunyi ve Yançing’de istenena mümkün olduğunca evlerinden çıkmamaları, ev ve iş arasındaki yolculuklar dışında yolculuk yapmamaları tavsiye edildi.

Haydien’in sonunda bir hafta çevrim içi eğitime geçileceği, Dongçıng, Şişing ve Fıngtay’da da yüz yüze eğitime ara verileceği kaydedildi.

En fazla vakanın görülmesi Pekin’in merkezindeki 3,5 milyon nüfuslu Çaoyang ilçesindeki işletmelerden ofislerindeki çalışanların azaltmaları azaltılırken iş ve finans merkezi Guomao’nun bu sayısının yüzde 5 ile sınırlandırılması istendi.

3 GÜN TEST YAPTIRMA ŞARTI

Yarıdan itibaren şehir dışından Pekin’e geleceklere başkente inançlarından itibaren 3 gün test yaptırması bekleniyor.

Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılanlara göre, Çin ana karasında son 24 hastalık belirtileri gösteren 2 bin 277, yılan 24 bin 547 vaka tespit edildi.

Günlük vaka kapsamlı son 1 haftada 20 binin üzerine çıktığı ülkede 31 eyalet ve bölgenin 20’sinde 100’den fazla vaka kaydedildi.

Ülkenin güneyindeki Guangcou ve Çongçing şehirleri vakaların en yoğun görüldüğü yerler oldu.

Vakaların nüfusa orantılarının az olmasına ve büyük bölüm hastalık belirtilerini göstermemesine rağmen Çin, “sıfır vaka” olarak hayatını katı bir şekilde kontrol sonuçlarını kontrol etmeye devam ediyor.

Covid-19 vakalarını ortaya çıktığı yerde bastırmayı ve bulaşma zincirini kesmeyi amaçlayan strateji, karantina, seyahat konaklamaları, toplu tahliye, imalat, ticaret ve hizmet sektöründeki yük taşımalarının kısıtlanması veya kapalı devre sürdürülmesi gibi katı ve geniş çaplı operasyonlar yürütülüyor. Tedbirler, hayatın olağan açıklamalarına müdahalenin yanında ekonomik maliyet açısından da tartışmalara yol açıyor.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *