Yusufeli Barajı’nı 8 bin kare ile 7 saniyeye sığdırdılar

Tarım ve Orman Bakanlığı, Artvin’de yapımı devam eden Yusufeli Barajı’nın 9 yol üzerinde zaman atlamalı yol ile 7 saniyelik görüntülerini çizer.

Yusufeli Barajı'nı 8 bin kare ile 7 saniyeye sığdırdılar

Artvin’in Yusufeli ilçesinde Çoruh Nehri üzerinde yapımına 9 yıl önce başlanan Yusufeli Barajı’nında çalışmalar sona gelindi.

275 metreyle Türkiye’nin en yüksek birinci, bu ülkenin barajı olma unvanına sahip olacak olan baraj, su tutma işlemine hazırlanıyor.

Barajı’nın 26 Şubat 2013 yılında, 275 metrelik barajla baraj inşaatı ise 20 Haziran 2014 tarihinde başladı. Barajın gövdesinin beton döküm işlemi ise 10 Temmuz 2018 başlangıç ​​aldı.

600 bin kere fotoğraf çekildi

Beton dolgu dolgusu ise yıl tamamlanmıştır. Toplam 4 milyon 61 bin 8 metre beton dökülen belediye binası, Devlet Su İşleri 26. Bölge Müdürlüğü’ndeki gün gün kayıtta. Baraj inşaatının temelden itibaren 10 kamerayla farklı açılardan sabitlenerek kayıt alındı. 9 yıl çekimlerde, yaklaşık 600 bin kere fotoğraf çekimlerinde.

Çekilen bu fotoğraflar içinde her açı için 800 toplamda ise 8 bin seçilerek bir araya getirilerek zaman atlamalı fotoğrafle görüntü elde edildi.

Yusufeli Barajı’nı 8 bin kare ile 7 saniyeye sığdırdılar

9 yıl 7 saniyeye sığdırdılar

Temelde barajın son hali time lapse tekniğiyle paylaşılırken geleneksel son olarak Tarım ve Orman Bakanlığı resmi 7 saniye hidrolik lapse time lapse.

Paylaşım büyük ilgi görürken, projedeki 7 saniyelik çalışmasıyla gururlandırdı.

Yusufeli Barajı nı 8 bin kare ile 7 saniyeye sığdırdılar #1

Yusufeli Barajı nı 8 bin kare ile 7 saniyeye sığdırdılar #2

Yusufeli Barajı nı 8 bin kare ile 7 saniyeye sığdırdılar #3

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *