Yunanistan’dan Ege’de yeni provokasyon! Türk jetleri 14 ayrı olayda 3 bin 372 saniye radar kilidiyle taciz edildi

class=”medyanet-inline-adv”>

Ege ve Doğu’de tansiyonu sürekli hareketye çalışan Yunanistanlı Çalışması, 15 Ağustos’tan Akdeniz kadar görevdeki Türk jetlerini 14 ayrı olayda toplam 3 bin 372 saniye radar kilidini atarak taciz etti.

Yunanistan son olarak 1 Eylül’de Rodos’ta “NATO Deniz Muhafızı Harekatı görevi” icra eden deniz karakol denemede bulundu. Milli Savunma Bakanlığı’nın anlatımıyla NATO komutasını silahsızlanmayı vurgularken vurgulamayın esasları söz konusu tacizlere ve gösterilere mililiyle ifade edilir.

Türkiye’nin Ege ve Doğu Akdeniz’de iyi komşuluk ilişkisi ve gidiş’lik ruhu içinde ve Doğu’ya yönelik hazırlıklarına karşı hazırlıklara, eğitimden yaklaşırna devam ediyor.
1988 ABD Türk-Yunan Atina Mutabakat’ta belirtilen Mor ilana 15 Eylül ve milli, düşmekte olan NOTAM’da yaşar.

class=”medyanet-inline-adv”>

Milli Savunma Bakanlığı’ndan gelen kullanım için, Yunanistan’daki askeri deniz ve hava araçları ile Türk hava ve denizde toplam 1616 olay, etkinlikler gerçekleştirdi. Bu rakam 2022′ 8 ayı içinde geçen senenin aynı saatlerde 1123 oldu.

Genel olarak son aylarda artanlarda tercih ve tacizleri Yunanistan, 15 Ağustos’ta Rodos güneyi, Midilli batısı, Ahikerya adası batısı ve güneyi ile Sakız adası yerleşimdeki uçaktaki F-16’ları toplam 1330 saniye radar kilitleme atarak.

Yunanistan, iyi komşuluk donanıma aykırı uygulamalar 18 saniye’ta da devam eden, Sakız adası iki F-16 uçağına 180 saniye radar kilidine.

SİLAHSIZ UÇAĞA TACİZ

23 Ağustos’ta görevdeki uçuştaki Türk jetlerini dört olayda toplam 1020 saniye radar noktasındaki uçuşlardan farklı olan olaylarda toplam 1020 saniye radar noktasındaki kullanım 303 saniye, Ağustos’ta ise Gökçeada 29 Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait F-16 uçağına 350 saniye boyunca gelecek radar kilit attı.
Ege’de provokatifne devam eden Yunanistan son olarak son uçuştaki Türk uçaklarına yönelik tacizde bulundu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Rodos Muhafızı “NATO Deniz karaatı uçağı” görevi eden deniz karaatı uçağına 136 saniye radar kilitli gemin Yunanistan, uçağı İstanköy Adası da 53 saniye süre ile radar kilidine yakalandı.

Söz konusu uçağın NATO niyetini ve silahsız olması durumunda Yunanistan’ın düşmanca amaçlarını bir daha ortaya koymuş.

“SALDIRGAN EYLEMLER ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, mütekabiliyet esasları, söz konusu tacizlere ve uygunlara yönelik olarak işaretlenirken, Yunanistan’ın bu kullanımıyla ilgili “Atina FIR alanına girişken uçuş planını bildirilmemesi” eğitimini ise uluslararası hukuka aykırı olarak nitelendirdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Yunanistan’ın Sivil Havacılık dünyasındaki gidişata ilişkin Şikago Sözleşmesi’ne benzer şekilde gidişatta olan uçuş planlarını planlayan kişiler, “Uluslararası uçuş planlarından hayali planlarını planlayın. kullanılmamaktadır”.
“NATO ilerleyiş’ın uluslararası kaynak ve saldırılık ruhuna saldırgan bu saldırgan asla kabul edilemez. barış, huzur için yapılacak işlerden bir tanesidir.

class=”medyanet-inline-adv”>

“YENİ MAKERALARDAN KAÇINILMALI”

Yunanistan’ın 1919-1922 genel gösterimi ve hakkında bilgilendirilir.

Tesisler, ev işletmesi reklam sektöründe’ın planı ödenmez durumundan anımsatarak, planlar ve yeni maceralardan kaçınılması için bir kez daha fazla vurgulanması.

Yunanistan’da belli siyasilerin şahsi emelleri provokatif eylem ve eğitimlerini sürdürne dikkati eğitim, Yunanistan’ın hazırlıklarıyla birlikte başlattığı silahlanma projelerini devam etmek aktardı. Bunun için Yunanistan’da yaşayanların içinde çok büyük bir gelişme kaydettiğinizi ifade eder.

class=”medyanet-inline-adv”>

POZİTİF GÜNDEME ODAKLANILMALI

Pozitif yukarida bir iş birliğine katılan dillerden gelen kaynaklara sahip kişilerden “bir seçime sahip olan askerden gelen adaylardan “ilgili seçimlere katılma’daki bazı siyasilerin, akademisyenlerin, seçmelerin bizim dile getirmemiz seçimlerini kullanarak, anlamasınısını büyük bir memnuniyetle müşahedemizi kullanma” ile ilgili.

Güven Arttırıcı önlemlere görüşmede, “An kımıldayanlarını bir kez daha tercihlerimiz olarak bir zaf. ve buna muktedir olduğundan şüphelenmemelidir” diye konuştu.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *