Yunanistan’da “Türk halkı dost mu, düşman mı?” anketi yapıldı, bitirilen son ters köşeye yatırdı

Son dönemde Türkiye ile i̇şte sizlerden bakış açısıla anlatılırken, iki ülke halkın da ‘düşman’ gördüklerini bir kez daha ortaya koydular.

Yunanistan’da politic.gr tarafından yapılan son ankette halka “Türk halkı mu, düşman mı?” soru yöneltildi. Buna göre, Yunanlıların yüzde 68’i Türk halkını ‘dost’ olarak gördüklerini söylerken, yüzde 19’u Türkleri düşman gördüğünü, yüzde 13’lük bir kesim iseser kaldı.

Yunanistan'da'Türk halkı dost mu, düşman mı?'  anketi yapıldı, bitirilen son ters köşeye yatırdı

Yapılan ankette, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atina yönetimine karşı açıklamaları de Yunan halkına soruldu. Buna göre, yüzde 43,3′ Erdoğan’ın Kiria’sı Miçotakis’e yöneliktirn başbakanının hayalini sevmediğini beğendiğini savundu. Ankete yüzde 22,6’lık kesim ise Erdoğan’ın görüşmelerinin Miçotakis’e ileteceği görüşünde…

Politic.gr tarafından yapılan ankette, Yunanistan’da yapılacaklar seçimler halka oy verecekleri parti de soruldu. Buna göre Başbakan Kiriakos Miçotakis’in Yeni Demokrasi partisi ile eski Başbakan Aleksis Çipras’ın SYRIZA’sı arasındaki farkın 8,3 puana kadar gerilemesi dikkat çekti. Buna göre yapılan, ankette, Yeni Demokrasi yüzde 32,3 oranında oy kullanıldı, SYRIZA yüzde 24’te kaldı. Ankete, Yunanistan Başbakanı Miçotakis yüzde 466 en popüler lider, devam etmeye yönelik, eski Başbakan Çip’sını devam edeceklerin sadece yüzde 26’sını alabildi.

Olgun Kızıltepe

Yunanistan Türkiye Ankara Politika Dünya Güncel Haberler

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *