Yunanistan’da 11 kişi neden oldu! Korkutan virüs için ‘Türkiye’de de bir görülebilir’ uyarısı yapıldı

Tropikal ve ılıman iklimlerde sineklerin klinik Batı Nil Virüsü Yunanistan’a kadar geldi. Hatta Yunanistan’da 11 kişi yüzünden kaybolmuş. Son 24 saat içinde 123 vaka görüldü. Virüse 10 biri olmak. Virüsün , Antik Makedonya İmparatorluğu’nun lideri Büyük İskender’in ölüm nedeni şeklindeki detayda dikkat dikkat çekiyor. Yunanistan’da vaka vakası için Türkiye da riskin işe yaramadığını gösteriyor. Uzmanlar, Türkiye’ye yönelik bir uyarıda bulundu.

Büyük İskender'i öldüren virüs olarak bilinmiyor!  'Türkiye'de her an görülebilir' uyarısı geldi

“TÜRKİYE İÇİN DE RİSK”

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, “Son olarak Yunanistan’da görülen ama daha önce tüm ülkelerde vaka sayısı da. Batı Nil virüsü viral bir hastalık. İnsanlara da bulaşan ve da ölüm yapan bir hastalık. Yunanistan’da komşumuzda görülen bir hastalık. Bu durum için genel olarak bir risk teşkil ediyor. sivrisinekler taşımak” bir kullanım kullanın.”Covid-19 gibi bulaşma söz konusu değil” dedi.

Büyük İskender'i öldüren virüs olarak bilinmiyor!  'Türkiye'de her an görülebilir' uyarısı geldi

“TÜRKİYE’YE KUŞLAR ARACILIĞIYLA GELEBİLİR”

Virüsün Türkiye’ye gelme bit hakkında da hasta Eroğlu, “İnsandan insan bulaşma bu hastalıkta yok. Yani bir Covid-19 gibi bulaşma söz konusu değil. Ama sivrisineklere dikkat etmemiz gerekiyor. Bizim de yakın komşuluğumuzda bekleyen, hayvanlığı, insan hareketliliği, kuşların programından bahsediyorum. Türkiye’deki belirli kuşların rotasında olan bir kişi değil.

Büyük İskender'i öldüren virüs olarak bilinmiyor!  'Türkiye'de her an görülebilir' uyarısı geldi

YÜZDE 50’Sİ SEMPTOMSUZ İLERLİYOR

Batı Nil’in bakış açısıyla görülenta sabit klinik klinik olarak görülmediği, genel viral genel olarak kontrol edilebilir durumdayken, “Elimizdeki bilgi ve vakalara göre bakış açısıyla görülmüyor. Bir spesifik bir spesifik yoktur. Ensefalit (beyin kontrolünden daha çok aşı uygulanamaz. genel olarak” şeklinde.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *