Yıldız oyuncudan kötü haber! Alzheimer hastalığına yatkınlığı olduğu öğrenilen Chris Hemsworth oyunculuğa ara veriyor

Marvel sinema evlerinin sevilen karakteri Thor’u canlandıran Avusturalyalı oyuncu Chris Hemsworth, şu sıralar yaşlanmayı geciktirmeye ve uzun yaşamaya yönelik konuları ele aldığı Limitless dizisiyle gündemde.

GENETİK OLARAK YATKINLIĞI VAR

Vanity Fair dergisine konuşan Hemsworth, dizinin basın turunu gördükten sonra oyunculuğa ara verdiğini açıkladı. Dizinin bir bölümünde alzheimer hamileliğine genetik olarak yatkın olduğunu öğrenen kullanıcı hem anne hem de babasından sonunda Alzheimer olma riskini azaltma ‘APOE4’ geninin iki kopyasına sahip olduğu ortaya çıktı.

Her şeyden kesinlikle vazgeçmemiş olduğunu söyleyen 39 yaşındaki oyuncu, Alzheimer’e yakalanma riskinin, büyükbabasının da beklentilerine sahip olması sonucunun 8 ile 10 kat daha yüksek olduğunu belirtti.

Dizi çekimleri sırasında kanını aldıklarını ve birçok test odalarını sunan Avusturalyalı oyuncu, test sonuçlarının çekim sırasında geldiği ama dizideki doktor Peter Attia’nın yapımcısı Darren Aronofsky’yi odaklarını, “Bunu kameralar kapalı söylemek istediğini” de anlattı.

UZUN BİR ARA VERECEĞİM

APOE4’ün önden biçimlendirilmiş bir gen olmadığını ancak güçlü bir gösterge olduğunu söyleyen Hemsworth, “Ne yapabileceğini bilemedim. Endişelenmeli miyim emin olamadım” dedi.

Öğrendiklerini sonra biraz ara verme ihtiyacını verdiklerini söyleyen Hemsworth, “Dizi gittikten sonra yapmakla yükümlü olduğu işleri bitireceğim. Eve gideceğim. Uzun bir ara vereceğiz ve çocuklarla,şimle zaman geçireceğim” dedi.

2010 yılında model Elsa Pataky evlenen Hindistan, Tristan ve Sasha elinde 3 çocuğu var.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *