Yeni Dacia Jogger Türkiye’de! İşte fiyat ve özellikler


Yeni Dacia Jogger Türkiye'de!  İşte fiyat ve özellikler

Tam Boyutta Gör


Dacia’nın merakla beklenen modeli yeni Dacia Jogger sonunda Türkiye’de satışa sunuluyor. Dacia Jogger’ın Türkiye lansmanı Iğdır ve Kars’ta ezber bozan bir kurguyla gerçekleşti. 7 kişilik Dacia Jogger‘ın fiyatları lansmana özel 577.000 TL’den başlıyor.

Yeni Dacia Jogger fiyat listesi💸

Versiyon fiyat Lansman Fiyatı
Temel Turbo 110 bg 588.000 TL 577.000 TL
İfade Turbo 110 bg 603.900 TL 592.000 TL
Temel Turbo ECO-G 100 bg 603.900 TL 592.000 TL
İfade Turbo ECO-G 100 bg 618.900 TL 607.000 TL
Aşırı Turbo 110 bg 634.000 TL 622.000 TL
Aşırı Turbo ECO-G 100 bg 649.000 TL 637.000 TL

1 Aralık 2022’de otomobillere yönelik ÖTV matrah güncellemesi olacağı konuşuluyor. Bakalım yeni Jogger’ın fiyatı bu düzenlemeden etkilenecek mi beklenecek.

Yeni Dacia Jogger, özellikleriyle neler sunuyor❓

Dacia Jogger’ın dış tasarımına gövdesi geniş ön ızgaradaki yeni amblem tasarımına dikkat çekiyor. Yeni ambleme çift sıra şerit yansımaları barındırıyor. Geniş çamurluklar köşelere kadar uzanırken, motor kaputu dinamik ve kaslı olarak şekillendirildi. Ön ve arka tampon altı koruma kızakları ise zorlu zeminlerde hayatı kolaylaştırıyor.

Belirgin çizgilerin yollardaki duruşunu güçlendirdiği Jogger’ın modüler tavan çubukları ve 200 mm yerden yüksek yapı maceraya hazır bir görüntü veriyor. Sadece birkaç adımla şekil veren modüler tavan barları, 80 kg’a kadar port bagajı, bisiklet ve kayak takımları gibi yükleri taşıyabiliyor.


Yeni Dacia Jogger Türkiye'de!  İşte fiyat ve özellikler

Tam Boyutta Gör


Ön taraf gündüz ve kısa farlarda LED teknolojisi kullanılırken, ilk kez yeni Sandero ailesinde gördüğümüz Y şeklinde ışık imzası Jogger’ın da far tasarımında kullanılıyor. Bu imza arka farlarda da görülüyor. LED teknolojisi, enerji tasarrufunun yanında daha iyi bir görüş sunuyor. Extreme versiyonunda Bulunan dışlar açılabilir üçüncü sıra camlar, otomobildeki en arka sırada oturanlar için yolculuk deneyimini ferah bir hale getiriyor.

Çamurluk korumaları otomobilin maceracı yapılarını barındırırken, maceraya davet eden yan gövde koruma bantları, versiyona bağlı olarak gelen 16 inç elmas kesim alüminyum alaşımı siyah jantlar ile uyum yakalıyor. Bagaj kapakları kumandası estetik bir görüntü için arka panel altına gizleniyor. Jogger, yukarı açılıp alan çalıştırmayı kolaylaştıran bagaj kapağının yanında sıra arkadaşı LED üçüncü stop lambasına da sahip.

Lansman rengi olan Terracotta Kahve, yalnızca Jogger’da sunuluyor. Jogger, Dacia’nın yeni marka kıyafetlerini vurgulayan Haki rengin yanı sıra Ay Işığı Gri, Duman Gri, Gri Füme, Siyah ve Beyaz renkleriyle müşterilerinin beğenisine sunuluyor.

Yeni marka gövdesiyle birlikte donanım özelliklerinin adları de değiştirildi. Essential’dan başlayarak baz donanım seviyesi, sırasıyla Expression ve Extreme olarak devam ediyor.

Dacia Jogger Extreme versiyonu

İddialı bir arazi tarzına sahip Extreme özel versiyonu bulunan Jogger, bu donanım seviyesinde dış tasarımda siyah renkli tavan rayları, parlak siyah aynalar, 16 inç siyah alaşım jantlar ve köpekbalığı anteniyle geliyor. Ayrıca aracın ön kenarlarında ve jantlarında isim kartları ve kapı eşiğinde özel koruyucu şeritler bulunuyor.

Koltuklardaki kırmızı dikişler ve ön kapı panellerindeki dekoratif kaplamalar iç mekandaki havayı değiştiriyor. Extreme özel sürüm 2023 Ocak ayında Türkiye’deki yetkili satıcılarda yerini alacak.

Yeni Dacia Jogger iç mekan


Yeni Dacia Jogger Türkiye'de!  İşte fiyat ve özellikler

Tam Boyutta Gör


Dacia Jogger’ın iç mekanına ilk bakışta yeni ‘DACIA’ logosunun yer aldığı aydınlatmalı kumandalara sahip direksiyon tasarımı öne çıkıyor. gösterge panelindeki 3,5 inçlik TFT ekran oyun bilgileri takip edilebiliyor. Jogger’ın iç mekandaki kalite algısını dışları için ön panel boyunca uzanan tekstil bir şerit bulunuyor. Gösterge paneli veya bilgi ekranı gibi kullanım talimatları bu şeritlerin üzerinde yer alıyor.

Erişimi kolay dijital klima ve kullanım destek kumandaları ise ergonomik bir şekilde bu şeritlerin içinde dizilmiş. Aynı kumaş, ön kapı panellerinde de kullanılanlar ve koltuk döşemeleriyle uyum sağlıyor. Şık havalandırma kanalları, bu tasarım ortamını tamamlıyor. 8 inç multimedya multimedya ekranı ve hemen yanında konumlanan USB girişitelefonu şarj etmek ya da veri bağlantısı için kullanılır.

Pratik kullanımın yanında alan tasarrufu yaparak ekstra ferahlık sağlayan elektronik park freni Seçeneğe sahip olan Jogger’ın ön panelinde ayrıca 12V güç soketi mevcut. Diğer Dacia modellerinden alışık olunan Eller Serbest Kart Sistemi Jogger’da da kullanıcılarla buluşuyor.

Isıtmalı ön koltuklara, saklama bölmesi sahip açılabilir kol dayama şişeleri yapıyor. Versiyona bağlı olarak ikinci sıra yolcular için Jogger’da uçak tipi servis masaları ve bardak tutucular düşünüldü. Masalar farklı yolcuların beklediğini karşılama ücreti 70 mm’ye kadar uzuyor.

Ayrıca ikinci sıra koltuklarda iki adet ISOFIX bağlantısı noktasında bulunuyor. Üçüncü sıradaki iki yolcuya ise, kol dayama alanları, daha iyi bir görüş ve ferahlık için kelebek tipi yan camlar sunuluyor. Dışa açılabilir bu üçüncü sıra camlar yolcunun doğal havalandırmasını sağlayan

Farklı beklentilere göre uyarılmış multimedya sistemleri

Dacia Jogger’da Radyo, MP3, USB ve Bluetooth özelliklerine sahip kullanıcı uygulaması indirerek kendi telefonlarını kullandıkları Media Control sistemi yanı sıra, Media Display ve Media Nav bilgi sistemleri 8 inç masaüstü ekran ile sunuluyor.

Media Display’de 4 hoparlör, Bluetooth bağlantısı, USB girişi ve Apple CarPlay gibi özellikler bulunuyor. Direksiyondaki özel kumandalar sesli komut çalıştırma kullanmak için kullanılır. Media Nav sistemi ise bunlara ek olarak entegre navigasyon, ikinci USB girişi ve 6 hoparlör ile birlikte geliyor.

Ölçüler ve diğer ayrıntılar


Yeni Dacia Jogger Türkiye'de!  İşte fiyat ve özellikler

Tam Boyutta Gör


4,55 m uzunluk, 2,90 m’lik uzun aks mesafesi ve 1,78 m genişlik, Jogger’ı ferah ve fonksiyonel bir iç hacme kavuşturuyor. 1,63 m’lik yük sayesinde omuz ve baş mesafesini barındıran konforlu bir yolculuk imkanı sunuyor. Yetişkinlere yönelik gerçek 7 koltuk düzeni, arkadan bir doğru çeşitli konfigürasyonlarla bagajı maksimuma çıkarırken, 7 yetişkinin rahat bir şekilde seyahat etmesine imkan veriyor.

Üçüncü sıra koltuklar 1/2 oranında, ikinci sıra koltuklar ise 2/3-1/3 oranında katlanabiliyor. 7 kişilik yaşam alanıyla geniş aile ve kalabalık yaşamların sürdüğü güneşe doğru yönlendirmeler doğrudan vücutta Jogger, Tüm koltuklar katlandığında 1807 kilo bagaj hacmiyle yükleme yapıldığında istendiğinde de kendini doğru bir adres olarak tanımlıyor.

Otomobil 7 kişilik koltuk 212 litre, üçüncü sıradaki koltuklar tamamen çıkarıldığında ise 631 litre bagaj hacmi sağlıyor. Farklı konfigürasyonlar sayesinde kullanıcılar, bebek arabası, bavul ya da bisiklet gibi birçok eşyasını kolayca araca yerleştirebiliyor.

Ayrıca bu yükleme ağırlığına güvenlik de birleştirmek adına bagaj bölmesinde esnek askılar ve dört bağlama düzeni bulunuyor. Bir adet 12V soketin bulunduğu bagaj, ikisi Bagajda ve biri ön yolcu tarafında olmak üzere üç adet kanca ile donatılıyor.

Bagajdaki fonksiyonelliği kabine de taşıyan Jogger; önde 13 litre, ortada 8,6 litre ve üçüncü sırada 2,5 litre olmak üzere 24 litreyi aşkın bir saklama alanı vadediyor.

Dacia Jogger motor seçenekleri🚗

Dacia Jogger, TCe 110 bg ve TCe 100 bg ECO-G olmak üzere iki farklı motor tipiyle sunuluyor. Daha düşük ağırlık için alüminyum motor bloğunda kullanılan yeni 1.0 litre (999cc) TCe 110 bg motor, üç silindirli ve direkt benzin deposuna sahip. 6 ileri manuel şanzımanla kombinlenen en güçlü Jogger motoru TCe 110 bg, maksimum 200 Nm tork değeri sunarken, söz konusu model bu kombinasyonla 0-100 km/s hızlanmasını 10,5’i bitiriyor. Ortalama yakıt tüketimi ise 5,7 l/100 km olarak karşılıyor.


Yeni Dacia Jogger Türkiye'de!  İşte fiyat ve özellikler

Tam Boyutta Gör


6 ileri manuel vitesle kombinlenen diğer motor olan 1.0 litre (999cc) TCe 100 bg ECO-G, LPG ve benzin depolarının birleşimiyle yakıt tasarrufunu yüzde 30’un üzerine çıkarırken 1.000 km’ye kadar çıkabilen bir menzil sunuyor. Fabrika çıkışlı LPG sistemi sayesinde karbon emisyonu azaltımı, güvenlik ve temizlik çözümü ortadan kalkıyor. Bu motorla otomobilin 0-100 km/s hızlanma süresi 12,5 saniyeye çıkıyor.

Jogger Hibrit 2023’te

Dacia, tarihindeki ilk hibrit motor, 2023 yılında tüm dünyada Jogger ile sunacak. Hibrit motorlu Jogger, otomatik şanzımanla kullanıcılarla buluşacak.

CMF-B platformunun yeni üyesi

Jogger, Dacia dünyasında ilk kez yeni Sandero ailesinde kullanılan CMF-B platformunda yükseliyor. Otomobilin aerodinamiği, gövde altı kaplamaları ve düşük güçlü bilyelerle destekleniyor. Sağlam yapısıyla darbelere karşı etkin bir koruma sağlayan Jogger, güçlendirilmiş bir motor ve yolcu bölmesinden oluşur. İvmeölçer ile eşleşen kapaklardaki basınç sensörleri, yan darbelerin erken algılanarak hava yastıklarının daha hızlı açılmasını sağlıyor.

Ön & arka park sensörü, kör nokta uyarı sistemi ve geri görüş kamerası olmak üzere Jogger’da üç güvenlik ve hareket destek sistemi bulunuyor. Ön ve arka park yardımı, araç ön ve arka alanda konumlanan dörder sensör aracılığıyla bakıldığında, engelleri algılayarak hem görsel hem de sesli uyarı ile dışarıyı uyarıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *