Yeni bir zorunluluk için çalışma başlatıldı: ‘4 parti temas halindeyiz’

Doğru Parti ve Adalet Partisi, içinde Zafer Partisi, Memleket Partisi ve Milli Yol Partisi’nin de yer alacağı yeni bir sonuca ulaşmak için çalışmayı başlatdıklarını açıkladı. Doğru Parti Genel Başkanı Serdaroğlu, yürütmenin yürütme organı “Cumhuriyet İttifakı” olarak izlenimlerini söyledi. Adalet Partisi Genel Başkanı Öz ise “Şu anda 4 parti temas halindeyiz, bir sonuca varma gayreti içindeyiz” ifadesini kullandı.

Yeni bir zorunluluk için çalışma başlatıldı: "4 parti temas halindeyiz"

Abone ol

Google Haberleri

Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu ve Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, bugün Doğru Parti Genel Merkezi’nde düzenledikleri basın toplantısı, yeni bir zorunluluk için başlattıkları operasyon hakkında bilgi verdi.

Vecdet Öz, yapacağını, “Bir istişare, dirsek duruşu içindeyiz birkaç parti. Türkiye’de siyasetin önü tıkalı. Bugün kurulmuş olan uygunluklar buna cevaz verememektedir. Hepimiz demokrat misyondan geliyoruz. Bölünmüşlüğünü ortadan kaldırmak için hepimiz bir araya gelelim. Bu yasanın doğal olması bizim için çok hayırlı oldu, bütün merkez sağı bir araya toparlıyoruz” ifadesini kullandı.

“Çeşitli partilerle de toplantı hükümleri arasındayız” diyen Öz, şöyle devam etti: “Bunlardan bir koleksiyon Zafer Partisi, biri Memleket Partisi. Yapan, Türkiye’yi kucaklamayan, tepe noktaları de olmayan bir sonuca ulaştı.

“BİZ NE YAPACAĞIMIZDAN ÇOK NE YAPMAYACAĞIMIZI BİLİYORUZ”

Türkiye’nin yaşadığı içler acısı olduğunu kaydeden Öz, “Ekonomiden tutun da diplomasiye, uluslararası ilişkilere kadar çok geniş bir yelpaze içinde derin bir krizin içindeyiz. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bunu toplama gibi bir yeteneği yok” kullanımı kullanıldı.

“İSMİ ‘CUMHURİYET İTTİFAKI’ GİBİ DÜŞÜNÜLÜYOR”

Serdaroğlu da yeni bir sonuca varmayacağına, “Önümüzdeki günlerde bu temaslarımız devam edecek. Milli bir bağlılık ama ismi ‘Cumhuriyet İttifakı’ gibi sanılıyor. Neden net söyleyemiyorum? Çünkü diğer arkadaşlara saygısızlık olmasın. Cumhur orada Beştepe’de, Millet de Altılı Masa’da birbirini yiyor. Cumhuriyet de burada olsun diye düşünüyor, başkanın da ben de. ‘Tayyip Bey’e güle güle’ sözlerini da diyebilirsiniz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanların hakikatiarak dünyadaki gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkıda bulunmaktır. Bu nedenle bellekten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha kalıcı ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını elde etmek için elde etmek. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam ediyoruz.

Bu yolculuklarda bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için

Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; sizinle güçlü, sizinle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *