Yayınları kesinlikle bilmelisiniz! Zencefilin bilinmeyen 8 yan etkisi

Sağlık deposu olarak korkutucu, tabi ki çok sağlıklıdır ancak yan etkisi de vardır. Abartılı tükettiğinizde kıvılcım, sağlıktan çok kötü etkilere sebep olur. Yayınları kesinlikle bilmelisiniz! İşte zencefilin 8 yan etkisi…

Zencefil, sağlıklı olmasına rağmen ciddi şekilde yan etkilere sahiptir. Bir çok kullanıcının içinde bulunan zencefili, çaylarda, yemeklerde kullanırız. Ama fazlaya kaçtığınızda, zencefil artık faydadan çok zarar vermeye başlayacak.

haber-fotograflari-2023-01-16t144517-542.jpg

Aşırı benzin alarak, görevlerden çoklu çok yan etkiyi görün. İshal, kalp sorunları, uykusuzluk gibi birçok etki ortaya çıkıyor. Peki mıknatısın yan etkileri ne olacak? Yayınları kesinlikle bilmelisiniz! İşte zencefilin 8 yan etkisi:

ZENCEFİLİN 8 YAN ETKİSİ

1- Mide ekşimesi

Günde 4 gramdan fazla ocağı tükettiğinizde, hafif bir mide ekşimesi sorununu yaşarsınız. Midede ekşime, yanma gibi sorunlar baş gösterebilir.

2-Kanama

Zencefil, kanamayı ağırlaştırabilir. Zencefil, kan sulandırıcı özelliğinden dolayı kanamaya nedenyetebilir. Bazı uzman, zencefilin karanfil, sarımsak, ginseng gibi gruplarle birlikte grubun riskini daha da artıracağını tahmin ediyor.

3- İshal

Zencefilin yan etkilerinden birisi de ishaldir. Çok miktarda dikkate alarak, böyle bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Zencefildeki aktif üretimden olan Gingeroller, çıkışın çıkıştan geçişini hızlandırarak, ishale neden olur.

4- Düşük riski

Zencefil, hamile kadınların ciddi şekilde yol açma. Mide yıpranmasını azaltırsa da, bazı uzmanlara göre saldırganın düşük yapma riskini yükseltir. Bu nedenle olabildiği kadar az miktarda tüketmelisiniz.

5- Gaz ve şişkinlik

Zencefil, sindirim sistemini kötü etkileyebilir. En sık üst dağıtım sistemini etkilerken, gaz ve şişkinliğe neden olur.

6- Kan şekeri düşüklüğü

Zencefil, kan şekerini düşürebilir. Diyabet ilaçlarıyla birlikte bunların, kullanımının etkisi artabilir. Böylece kan şekerinde ciddi bir yükseliş olabilir.

7- Ağızda tahriş edici

Zencefil, ağızda tahrişe neden olabilir. Ağızda kaşınmaya başlayınca tarayıcıdan şüphelenebilirsiniz. Kötü bir tat almak, ağızda kıvılcımlanma söz konusu olabilir. Zencefil tükettiyseniz bu endişelerden şüphelenmeniz normaldir.

8- Cilt ve gözde tahriş

Zencefil, saldırganlar yapabilir. Yan etki olarak ciltte kızarıklık, ciltte enfeksiyon, sürüntüler gibi sorunları gideriyorsunuz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *