Yağdanlıklarınız pırıl pırıl olacak! İşte en kolay temizleme yöntemi

Yağdanlıklarımızı temizlemede zorluk yaşamanız. Çünkü ağız kısmı dar olduğu için yağdanlığın içini temizlemek zorlaşır. Ağız içinden bez girmez, bu yüzden de yağlı kısımlara ulaşmak imkansız hale gelir. Ama hiç merak etmeyin. Çünkü tek malzemeyle yağdanlıklarınız pırıl pırıl olacak. İşte en kolay temizleme yöntemi…

Mutfakta çalışmasını kolaylaştıran yağdanlık, ağız süresinin dar olması nedeniyle temizlik içinde zorluğa neden olur. dünyaya dar olması, içeriye ağız içine girene engel olduğu için temizliğini nasıl gittiğini kara kara düşünürüz. Oysa bunun için çok basit bir yöntem var. Yağdanlıklarınız pırıl pırıl olacak! İşte en kolay temizleme yöntemi:

Eğer şişeler için uygun olan fırçadan yoksa hiç üzülmeyin. Çünkü evdeki bir malzemeyi kullanarak yağdanlıklarınızı pırıl pırıl yapabilirsiniz. Böylece içinde kalıntı kalmayacağı gibi, daha temiz bir görüntü elde etmişsinizdir.

YAĞDANLIKLARINIZI BU ŞEKİLDE TEMİZLEYİN

Yağdanlıklarınızı temizlemeyi ama nasıl gördüklerini bilmiyorsanız bu içeriği öğreneceksiniz. Yağdanlığınızın içini yağını bitirdiniz ve temizleyeceksiniz. Yapmanız gereken şey bir çay tabağının yarısına kadar nohut ya da Pirinç gerekiyor. Nohutları yağdanlığın içini doldurun. Üzerine bulaşık deterjanı ilave edin. Ardından bir çay bardağı üzerine su sıcak doldurup yağdanlığın ağzını kapatın. Sonrasında da yağdanlığı güzelce çalkalayın.

Çalkadan sonra lavabonun içindeki şişenin içindekileri konumlandırın. Şişeyi güzelce sınıflandırmalar. Şişenizin pırıl pırıl parlıyor. Yağdan da eser kalmamış olacak.

Sıcak su yağları yumuşatırken, nohut da ağırlık yaratarak yağları temizler. Bulaşık deterjanı da pırıl pırıl bir görüntü ve temizliğe yardımcı olur. Bu işlem yağların kurumasını beklemeden yapmak en iyi yöntemdir. Çünkü öteki türlü yağarak kuruyarak zorlaşır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *