WhatsApp’ta sizi merak edenler uzay sakinlerine düşecek! Yepyeni özelliği sonunda geldi: Ortalığı fena karıştıracak

WhatsApp, kullanıcılarının istekleri üzerine çevrimiçi dururken bunu gizleyebilecekleri ‘çevrimiçi gizlilik’ koruma kapsamına dahil edilen ayrıntılar haberimizde !!

WhatsApp’ta oturum gizliliği: Kullanıcılar artık kullanım durumlarını gizleyebilecek

GOOGLE CHROME EKLENTİSİ İLE WHATSAPP WEB KULLANICILARI ARTIK GÖRÜNMEZ OLABİLİR

WhatsApp, kullanıcılarının istekleri üzerine çevrimiçi dururken bunu gizleyebilecekleri ‘çevrimiçi gizlilik’ koruma altına aldı. Bu özellik, kullanıcıların gizliliğini koruma ve kullanma olsalar bile rahat bir şekilde kullanımlarını sağlar. Özellik, Kullanıcılar WhatsApp Ayarları > Gizlilik > Son Görülme ve çevrimiçi bölümlerin yapabilecekleri bir ayarlanabilir kullanılabilir.

Kullanıcılar, bu kullanıcılar arasında “Hiç Kimse” veya “Son Görülme Bilgisiyle Aynı” kullanarak çevrimiçi durumlarını gizleyebilirler. Bu seçenekler arasındaki fark, “Hiç Kimse” seçeneğiyle kullanıcıların çevrim içi durumunu hiç görmeyecekken, “Son Görülme Bilgisiyle Aynı” seçeneğiyle son görülme bilgisi de gizlenmiş olacaktır.

Naber

Ayrıca, WhatsApp Web için gerçekleşen Google’dan WAAncognito eklentisini kurarak veya iletiyi bildirim koruyucularından cevaplayarak da görünmez olma özelliğini kullanabilirsiniz. Bu eklenti “Son görülen güncellemeleri gönderme” seçeneği sayesinde son görülme ve okundu bilgilerini kapatmanızı sağlar.

Bu özellik, kullanıcıların erişim durumlarını gizlemesine olanaklarını tanırken, aynı zamanda son görülme bilgilerini de kapatabilecekleri için daha fazla gizlilik seçeneği sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, görüntülendikleri halde arkadaşlarının, ailelerinin veya iş arkadaşlarının bakışlarını görebilirler.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *