WhatsApp sona erecek iPhone modelleri belli oldu

Akıllı telefon tarafından teslim edilecek şekilde. Ancak artık artık güncellemeler ile birlikte bazı telefonlarda artık WhatsApp kullanmakta mümkün olmuyor. Eski nesil iPhone modelleri için de bu geçerli.

iPHONE 5 VE iPHONE 5C KULLANICILARI İÇİN KÖTÜ HABER

ShiftDelete’in haberine göre; iOS 16’nın beta testinde olduğu günlerde; iOS 10 veya iOS 11 modellerinde çalışan iPhone modellerinde WhatsApp’ı desteklemeyi bırakacak. Bu telefonlarda 24 Ekim’den itibaren kullanıcıların WhatsApp’a giremeyeceği belirtiliyor.

Eski nesil iPhone kullanıcı WhatsApp’ı kullanmak için devam etmek için telefonlarını iOS 12 daha yeni sürümlere sunumları için. Ancak bu durum iPhone 5 ve iPhone 5c için pek mümkün görünmüyor. Çünkü daha yeni görünen görünümlerde bu telefonlarda verimli çalışma.

WhatsApp’ı kullanmak için bir iOS güncellemesi pratik olarak mümkün olmayacak için iPhone 5 ve iPhone 5c yeni bir telefon olacaklar gibi görünecek. Diğer yandan iPhone 5s ve üzeri modellere sahip olma, iOS 12’yi güncellemeye devam etmeye devam ediyor.

ANDROİD’TE DURUM NE?

WhatsApp, bu yansıtmak için SSS seçkin sistem ürünü.

Mesajlaşma platformunu telefonlarında kullanmak için tutmak için iPhone’u kullanmak iOS 12 veya daha yeni bir güncelleme almak için. Buna karşılık, Android 4.1’de hala devam ediyor.

İstatistiksel olarak ifade ise küçük bir kesimidirdiği görülmektedir. Yayımlanan raporlara göre iPhone kullanıcılarınızın kullandığı 89’u iOS 15’i kullanıyorlar. Kullanıcıların ise sadece yüzde 4’ünün iOS 13 veya eski nesilleri olduğu düşünülür.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *