Uzmanlar üstüne basa basa uyardı: Bu listedeki yiyecekleri yiyin, doğal fatura gazınız düşsün

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan kriz başta olmak üzere dünya genelinde enerjiyle ilgili yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle Avrupa bir anda buz kesti. Ülke çapında herkes battaniyelere sarılırken, krizin nasıl atlatılacağını da merak konusu oldu.

UZMANLARDAN UYARI GELDİ

Gaz krizinin kısa sürede çözülmeyeceği üzerine ise, uyku uzmanlarından alacağıa önemli bir uyarı geldi. Uzmanlar, gece yatağından tüketilecek bazı besinlerin, vücudun sıcak tutması nedeniyle doğal gaz faturalarının düşmesine neden olduklarını dile getirdi.

LİSTEDE DE YOK YOK

Uzmanlar tarafından kısa listede şu besinlere yer verildi: ” Yer fıstığı, badem ve Antep fıstığı metabolizmanızın korunması ve vücut ısınızı yükseltebilir, bu neden üşümeden uyumanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra bu fındıklar doğal melatonin hormonu içerdikleri için kolay bir şekilde yanınızda dalmanıza yardımcı olur.

Tarçınsoğukken vücudunun ısısını arttırıcı termojenik büyümeye sahiptir, bu nedenle gece bir bardak sütün içinde serpin ve hemen alacaksın.

Yulaf, normalde günün sonunda tüketilen bir yiyecek olarak tercih edilir ancak yatmadan önce yararlı olduğunu gösterir var. Yüksek kepek ve lif içeriği nedeniyle vücutta yavaş parçalanırlar ve bu yavaşlık erimesi, ısınma enerjisi salar.

MuzB vitamini ve bitki örtüsü içeren muz, tiroid ve adrenal bezleriniz yardımcı olur, böylece soğuk havalarda vücut ısınızı düzenler.

ZencefilZencefilin damar genişletici özelliği sayesinde kan damarlarınız gevşer, bu da kan performansının artması üzerine kurulur ve vücudunuzun ısınmasına yardımcı olur.

Havuç, ayırma sırasında daha fazla enerjiye ihtiyaç duyması nedeniyle vücudun ısınmasına neden olur. Olanlar yanı sıra uzmanlar, karpuz, şeftali, portakal, kereviz ve salatalık gibi vücut ısısını düşürmeden yönlendirmeden uzak durmamızı tavsiye etti.

Barış Yahya Çinçin

Dünya Haberleri

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *