Twitter’da aylık 8 dolar olan mavi tik ücreti, iPhone kullanıcıları için 11 dolar olacak

twitter‘nın yeni sahibi Elon Musk, Apple ile arasında meydana gelen gelen öğretmenler nedeniyle gündemde kalmaya devam ediyor. Ortaya çıkan son haberlere göre içinde mavi onay rozeti bulunan Twitter Blue, Apple’ın vergisinden kaçamayacak.

Doğrulanmış hesap alımının yönetimini bir şekilde yayınlamak, birçok önemli şirketin izlenimlerini ve reklam işletmelerinin platformundaki reklamlarını durdurmalarına yol açtı. Elon Musk’ın paylaşımıyla birlikte reklamlarını durduran yolculardan biri de Apple oldu. Bununla birlikte Musk, Apple’ın uygulama mağazası App Store’u da eleştirdi.

Apple, App Store’dan yaptığı satışlardan yüzde 30’luk bir komisyon yer alıyor. Bundan dolayı da yakın kullanımda olması beklenen Twitter Blue aboneliği farklı bir ücretlendirme olacak

Abonelik, iOS Dönemin 11 işletme, şirket internet sitesi ise 7 satış satın alma sunacak. Ortaya çıkan raporda, internet sitesinde daha düşük derecelendirmenin sonuçlarının daha fazla kullanıcıyı platforma çekmek olduğu belirtildi. Ayrıca Android için ise fiyatın değişip değişmeyeceği ile ilgili herhangi bir bilgi yer incelemesi.

Elon Musk’a göre yolcu için sarı/altın, devlet kurumları için gri, insanlar için ise mavi renkli rozetler olacak. Bununla birlikte tüm doğrulanmış hesaplar, rozete sahip olmadan önce manuel bir şekilde doğrulanacak. Musk, içeriğin ilgili olarak platformun sürdürülebilir olması için bu aboneliğin önemli olduğunu belirtti.

Geçen hafta Musk, komisyonu imzalamanın yerine Apple ile “savaşa gitmeye” kararlı olduğunu paylaşmıştı. Sonunda ise CEO Tim Cook ile şirketin genel merkezinde bir araya geldi. Twitter’ın App Store’dan aldığı önlemlerle ilgili yanlışlık olduğunu da paylaştı.

Elon Musk Twitter Apple Teknoloji Ekonomi Haberleri

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *