Tutuklanan Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında Tolgahan Demirbaş, Emre Yüksel ve Serdar Öktem kim?

Sinan Ateş cinayeti soruşturması MHP’ye doğru genişliyor. Şu ana kadar 15 kişi tutuklu, üç kritik isim gözaltında… Tolgahan Demirbaş, Emre Yüksel ve Serdar Öktem.

Tetikçi olduğu iddia edilen, cinayetin başlangıcından beri yakalan(a)mayan Eray Özyağcı‘ya lojistik destek sağlamak ileri ulaşım, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz‘un Ankara’da kullanılan evde polislerin gözaltına alınması zorbenandığı, iki kez savcılığa ifade veren MHP Genel Merkez yöneticisi Tolgahan Demirbaş gözaltına alınan isimlerden. Ateş’in mahkemesi soruşturmasını yürüten savcının izne yargılamasıyla görevlendirilen ikinci savcının serbest bıraktığı Demirbaş görüyor ki yeniden gözaltında… Tolgan Demirbaş’ın, Olcay Kılavuz’a yakın bir isim olduğu paylaşımlardan sorumlu.

Tolgahan Demirbaş ve Olcay Kılavuz

Emre Yüksel… Yüksel, bu paylaşımlara göre Emre Yüksel Ülkü Ocakları Başkan Yardımcılığının sahip olduğu bir isim. Sosyal medya hesapları (Twitter ve Instagram) kapatıldı. İddiaya göre Emre Yüksel, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın‘ın partideki özel kalemiydi.

Semih Yalçın’ın bu iddiaya öfkesi ise şu oldu: MHP Genel Merkezi’nde genel başkan yardımcılarının özel kalem kadrosu olmadığı gibi genel merkezde veya TBMM MHP Grubu’nda herhangi bir sıfatla Emre Yüksel isimli bir çalışanımız bulunmuyor.

Serdar Öktem… Öktem Hukuk Bürosu’nun kurucusu… Serdar Öktem, iddiaya göre Sinan Ateş cinayeti soruşturması kapsamında tutuklanan eski MHP İstanbul İl Yöneticisi Ufuk Köktürk’ün de avukatlığını yapmış bir isim. Öktem MHP’den de İstanbul Milletvekili Adayı olmuştur.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım-Serdar Öktem-Olcay Kılavuz

Öktem’in Ufuk Köktürk’ün 2013’te lise öğrencilerinden yargılandığı davadaki avukatı olduğu tek sürülmüştü.

Avukat Serdar Öktem, Maltepe-Gülsuyu’nda arkadaşları çetelerine karşı yürüyüşte vurularak öldürülen Hasan Ferit Gedik davasında yargılanan ve 35 yıl ceza alan “Dodo” lakaplı Doğukan Çep‘ de avukatıydı. Doğukan Çep de Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında tutuklananlardan.

Avukat Serdar Öktem’le ilgili açık veri varlıklarına ulaşanm bilgileri şöyle:

2021 Eylül tarihli Sabah‘ın haberine göre Serdar Öktem, İstanbul Beşiktaş’ta içinde olduğu araçta bulunduğu madde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan bir kadın avukatın avukatlığını yapmış.

Öktem, Şike idamından yargılanan Olgun Peker‘de avukatlık yapmış. Öktem aynı zamanda Alaattin Çakıcı ile fotoğrafı çıkıyor Necat Gülseven‘in sahibi olduğu TV 100 kanalına da sık çıkan bir isim.

Öktem Hukuk Bürosu’ndaki biyografisine göre Serdar Öktem’in Galatasaray Spor Kulübü Üyesi Kongre, Malatya Sivil Toplum Kuruluşları Genel Başkan Yardımcısı, Evkur Malatyaspor üyesi, Türkiye Tekvonda Federasyonu Hukuk Kurulu üyesi, Kansersiz Yaşam Derneği Hukuk Kurulu üyesi, Dünya Basın Mensupları Derneği Hukuk Kurulu üyesi , Malatyalı İş Adamları Derneği Üyesi ve Türkiye Hukuk Enstitüsü Üyesi…

Serdar Öktem de Emin Yüksel gibi Twitter hesabını kapatmış. Bugün aradığım Öktem Hukuk Bürosu’ndan kişiler de bilgi vermek istemedi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *