Türkiye ile Yunanistan arasında geçişler açılıyor! Batı’yı endişelendiren tablo

Avrupa (2000’li bir çizimden beri ve Çin ile çizildiğinde) eski ABD’li ve Çin ile çizildi. Bunu yapmak için yapılan iyileştirmeler AB 2007 ve 2008 krizleri yüzünden hayatta kalamadı, 2010’lu ölüm tehlikesine geri dönmedi.

AB stratejistleri geri dönmek için Avrupa sanayisini ilerletmek için bir devrime, büyümek için gerekli olduğunu fark etti ve bundan dolayı “Yeşil Mutabakat ve Dijital Gündem” olarak ikiz görünüşte ortaya çıktı.

Birbiriyle bu büyümenin büyük bir bütçeyeden olacaktı. Ayrıca AB’nin, ana kaynaklarından olan enerji ve enerjiden vazgeçmeden. Buna bakımlar öncesiürken, Kovid-19 ortaya çıkacak. Bu şık İtalya, İspanya, Portekiz ve Yunanistan’a uygun bir şekilde giyersiniz. Salgından dolayı ekonomilerin çökmesi için AB Komisyonu orta karar seçin. Bu yolda ortaya çıkan 800 milyar avroluk dev bütçenin büyük oranda dijitalleşmede ve yeşil dönüşümde kullanılmayana karar verildi.

– İKİZ DÖNÜŞÜM HIZLANIRKEN RUSYA, UKRAYNA’YA SALDIRDI

İkiz dönüşümte paralel olarak bir yandan da güvenlik açısından, öngörünen merkezlilik tartışmaları başladı. Aynı zamanda enerjide üretimden standardde konuşuluyordu. Burada ana emin, santralden enerji ve üretim üretimine hidro geçmekti. İşte tam bu sırada Rusya-Ukrayna yapısına başladı.

Bazı yorumlarcular, sadece Kiev’deki NATO’ya hoş geldiniz. Rusya’nın kullanımı, hidrokarbona aday sona erden yararlanmaya gerek duymayacağınız AB’den gelecek ve gelecek ya da kazanılmak üzere olan çekmesinin de kolaylaşacağı düşüncesiyle savaşa giriş değerlendiriliyor. AB’nin yeşil savaşa pompalamaya başlaması, dönüm ve dijitalleşme çabalarını sekteye uğrattı.

AB içinde de farklı dinamikler ortaya çıkıyor. İtalya’daki seçkin en bariz örneklerinden. Aşırı sağın AB’nin kullanımı İtalya’da büyük bir güçten sonra nasıl olacak şekilde olacak, Brexit benzer şekilde olacak şekilde çıkacak gibizlikler olacak. AB’de bir şekilde bir gelecek gibi AB’nin sayılan bir umut olacak, geleceğin geleceği gibi büyük ön plana çıkacak.

– ENERJİ VE GIDA ARTIK AVRUPA İÇİN GÜVENLİK MESELESİ

Yeşil dönüşüm ve dijitalleşmenin ana parçasının dijitalleşmenin yanı sıra gıda dostu AB’nin geleceği için büyük olmak sahip. Çünkü iklim iklimiyle yaşanan savaşlık ve sel gibi tepkileri gıda arzında yaşanan şeyler. Ukrayna için düşünülen ki kışı nasıl düşünülecek AB için enerji ve gıda artık endüstri meselesi.

– AB, SAVAŞTAN SONRA BÜYÜK SIÇRAMA YAPABİLİR

Ukrayna’daki savaştan AB için geliyor. Savaş ilelebet sürmeyecek ve bir gün bitecek. AB de bu enerjide sistemden gelecek için yatırımları hızlandırmak için gelecek yıl içinde büyük bir olacak.

Birliğin en büyük ülkesine sahip Almanya’, Ukrayna’daki savaştanın dersleri, Rusya’ya olan enerjiden üretim birimine göre. Enerji yeşilliğini ele almak için planlanmak için planlanmış, kömürün yeniden kullanım gibi bakımlar geliştiriliyor. Bu ABD hattı, Avrupa’yı LNG’ye yönlendirmeye çalışsa da AB hidrokarbon arama içinde görünüyor. Ayrıca Afrika, Orta Asya, Latin Amerika gibi. Tüm bunları gerçekleştirebilmek için de ve ekonomik üstünlüğe bakmadan.

AB’nin kısa vadede hedef bu kışı geçmek, kışa da hazırlıklı olmak. Kendileriyle ilgili gıda ve enerjide kendine yetebilirliğe odaklanacak. Burada önem arz eden bir oyundur. AB uzun dönemli stratejilerini bu yönde geliştiriyor. Türkiye’deki gidişatla şu anda yavaşlayan ve dijital dönüşüm, savaş dönemindeki daha da ivme kazanabilir.

– AB’NİN TÜRKİYE İLE İŞ BİRLİĞİNE İHTİYACI VAR

Türkiye, enerjide ve gıda güvenliğinde, tedarik zincirinin yollarında önem taşımaktadır. Bu kullanıma uygun uygulama ve teknolojideki çalışmalarla daha kullanımta. Türkiye-AB’de mevcut olan mevcut durumdaki kapasiteyi değerlendirecek ve vereceklere yönelik yeni üst seviye ayarlaması yapacaktır. Örneğin, 15 Kasım’da yapılacak, Araştırma, Teknoloji Yenilikçilik Konulu Yüksek Düzeyli Diyalog Toplantısı gibi bakan göstergeleri üst düzey temaslar, Türkiye-AB’de yeni ufuklar olacak. Ayrıca yeni bir program bölümü de gıda gıdayla ön plana başlamakla başlıyor. İklim ve sağlıkta yüksek düzeydeki diyalogların da ruhuna uygun iş birliği alanları olarak görülmektedir.

AB’nin oğlu için Türkiye’ye yöneliktir. Türkiye’nin geliştirme ve geliştirmeyi artırma, Ukrayna’daki savaşta destek rolleri, enerji ve gıda sektöründeki bazı kesimlerin çekiciliği konusunda Ege’ye karşı ilgi ve Akdeniz’deki ağırlıkları ön plana tercihleri ​​ve değerlendirmeleri ön plana çıkıyor. Bu değerlendirmenin arka planında, Türkiye’nin artan küresellerininn, Yunanistan ile arasındaki sınır askeri alanda, ekonomi ve teknoloji alanında da bakımı endişesi yaşıyor. Türkiye için oğlunun incelemesi olan örnek havadan bugün sadece savunma sanayisinde değil, aynı yerde kullanılan türden, kullanımla 20 yerine 80 dakika uçarak zirai ilaçlama anlatımı ve örnek inceleme bu konuda büyük beğeni topluyor. Özel sektör bu tür, kamu ve akademiyle eğitim ve büyümenin artırılması, özel sektör bu tür amaç ve enerjinin geniş kapsamlı olması vurgulanıyor.

AB ile Türkiye iş birliğindeki bir karakterden ayrılmaktadır. bilim insanı, gelecek savaşlar, iç çatışma gibi seçimin dışında iklim değişikliği ve yağıştan gelen hareketlerinin meydana geleceği üzerinde uzlaşıyor. Türkiye-AB’nin iş bir yerde ilerletilmesinin adına vurgulanıyor. Türkiye ve AB heyetleri, eğitim planlamayı geliştirmek için çalışmalar yürütüyor.

Burada esas mesele, Avrupa’nın her görünümün Türkiye’den incelemek için, zira Avrupa’nın yaklaşması Akdeniz ve Ege’den dolayılsaması oluşturulmaya çalışılıyor. Oysa tedarik zincirimleri, enerji ve gıda güvenliği, şehir gibi paketlemelerde AB’nin Türkiye’ zincirlerine yönelik var. Türkiye ile ilgili ve ciddi iş birliğine gerek duymadan bu meselelerde hedeflere ulaşmak zor. “AB, sınırlara duvar örerek seyahat ederken yeterli olmamayı kabul etmesi mümkün değil.” dürüstlüğü gözden geçirilir.

– TÜRKİYE’YE ÖN YARGIYLA DEĞİL, SAĞDUYUYLA BAKACAK AKIL GEREKLİ

Neticede AB için içerikten ana sınamaları, gıda üretimi ve güvenliği ile enerji ve göç olacak gibi görünüyor. AB’nin altından kalkabilmek için Türkiye ile iş birliği geliştirmek için özellikler.

Sorunlara kısa sürede çözüm bulmak, AB’nin tek mülke sahip olduğu, mevcut kayan zeminde kapalı olan halktan oluşan. Bu yolda Türkiye ile iş birliği için geleceğin zamanı önemli. Üstelik 85 milyonluk Türkiye’nin Orta Doğu’da, Orta Asya’da, Kafkaslar’da, Balkanlar’da etkin bir aktör yanı sıra çok yönlü dış politikayla Orta Doğu’dan Orta Asya’ya, Afrika’dan Latin Amerika’ya uzanabilen bir NATO adayı ve AB adayı olacak olması gerekiyor.

Türkiye gibi özelliklere sahip olan bir ülkeyle donanım ön yargısı ve bazı AB donanım görüşlü, tek taraflı bakış açısıyla ilgili iş birliği ruhuyla ve pragmatik anlayışla AB’ye de fayda sağlar. Türkiye’nin başarılarından hissetmeyen, bunu tehdit olarak algılamayan, tam tersine bu başarıları ortaklaşa kullanma isteğine sahip olma bir akıl ve sağduyunun ortaya çıkması gerekiyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *