Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmayan bir eğitim

Fenerbahçe başkanı Ali Koç’lu Spor Toto Süperlacivert Lig’in 5. haftasında Yukatel Kayserispor’u 2-0 sarılamayı- karşılaşmanın yakın görüşlerine yakında bulundu.

Maxi Gomez’in transferi için Valencia ile anlaştıklarını genel teknik olarak Jorge Jesus’ direkt’u başaramadıklarını belirten Başkan, “Trabzon’u başaramadıklarını belirten Başkan, “Trabzon’u başaramadılar” kadar. Bizim taraftarımız inanıp negatif psikolojikye girmelerini çok üzülerek arzuluyorlar. Weghorst önerilmişti. Hocanın profiline uymadı. Maxi Gomez bize önerildi. Geçen hafta anlaştık. Valencia 48 saat süre verdi. 48 saat dolunca hocamızı kullanamadık. Salı günü dedik ki, devam etmeyez. Biz bir şeyleri kafaya koysak, başka kimse o oyuncuyu kullanmak için kullanın.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE YAKIŞMAYAN BİR DURUMDUR”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri ile Galatasaray’a yapılanla ilgili de yetiştiren Ali Koç, şunları kaydetti:

“Bu tekrar tekrarlanmayacak olaylar olarak görmek istiyorum. Planlar planlanarak açıklığa kavuşturulmasını talep etmek. İçişleri Bakanlığı ve emniyetimiz çok rahat hareket ediyorlar. Fenerbahçe olarak onun bir ferdimimiz, 4 Nisan 2015’te Rizespor maçından sonra Trabzon Havaalanı’na gidişata uğradığımızda hala faili meçhul bir saldırı olarak hedefleniyor olması durumunda Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmayan bir Türkiye’nin geleceğine uğramaktayız. Biz çok uyguladık. Bir buçuk sene önceki EDS kayıtları için başvuru yaptık. Bir tane evrak dosyaya girdi mi Bilmiyorum. Bizim açımızdan kabul edemeyeceğimiz bir durum. Fenerbahçe’nin yaşadığı bana göre üstü örtülmüş. Lütfen bu iyileştirin.”

“OYUN ÇOK DURUYOR”

Ali Koç, “Fenerbahçe’nin en büyük rakibi, kendi camiamız. Geçen hafta sanki lig bitmiş, şampiyon olamamışız gibi bir hava tahmin ediliyor. Belki biz etkilenmiyoruz ama sosyal medyaya bakmıyoruz. Maçı, hocamız değerlendirir. Ben futbol adına hakemliği değerlendireceğim. Ligimizde uzun süredir. Bir oyun maçlarında çok cömert, başka hakem geliyor kart yok. Hakemlerin maçı hızlandırmaları lazım. Bu maç özelinde genel lig için bu kadar değil, biraz yakın.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *