Türk mimar Malta’da trafik kazasında hayatını kaybetti

Polise direndi ve kaza bölgelerinde toplanan kalabalığa saldırdı. Saldırgan duygularını sürdüren ve yerde yaralanırken yatan Kaya’ya taş atılan da görülen Camilleri, polis tarafından şok tabancasıyla etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Cinayet gibi kazaya neden olan Camilleri’nin aşırı derecede alkol ve kokain içerdiği tespit edildi. Mahkemeye çıkarılan Camillieri’nin kasten öldürme cezasıyla tutuklu yargılanmasına karar verildi. Kaya’nın iş yerinde çok sevildiği ve o gece doğumgününü kutladığı öğrenildi.

Malta’da Türk vatandaşı Pelin Kaya’yı aracıyla ezen Fransız asıllı Malta vatandaşının çıkarıldığı mahkemede kasten öldürmeden tutuklu yargılanmasına karar verildi.

İç mimar olarak çalışan Pelin Kaya, 30 yaşındaki bastığı gün trafik kazasında hayatını kaybetti.

KAZADAN SONRA ÜZERİNE TAŞ ATTI

Görgü tanıklarının ifadesine göre tutuklanmadan önce polise karşı koyan Camilleri, kazadan sonra yatan yerde Türk kadınının üzerine taş attı.

Yine görgü tanıklarına göre Camilleri, genç kadının yardım etmek isteyenleri de engellemeye çalışmaya gelen olay yerine gelen polisin elektrikli şok tabancayı kullanmasıyla kontrol altına alınabildi.

Güvenlik kamera görüntülerine göre siyah bir BMV aracı süren şoför, yaparken hız kontrolünü kaybederek, kaldırımda yürüyen genç kadını etkilemekten sonra KFC tavuk zinciri mağazasının vitrininin üzerine vurarak durabildi.

BİRBİRLERİNİ TANIMIYORLAR

Times of Malta gazetesi, İstanbullu olduğu belirtilenleri edindikleri ve saldırganların ilk belirlemelere göre tanımlayıcı tanımadıkları bilgilerini paylaştı.

Yine aynı haberde mobilya mağazası Onepercent in Birkirkara şirketinde oğlu bir yıldır çalışan genç kadının hemen kaldırıldığı Mater Dei Hastanesi’ndeki tüm çabalara rağmen kurtarılamadığı belirtildi.

Genç kadının çalıştığı işyerindeki arkadaşları tarafından çok sevildiği bildirildi. Bu arada tutuklanan saldırganların cinayetlerinden adli denetim altında ortaya çıktığı ortaya çıktı.

“KASTEN İŞLENMİŞ CİNAYET”

Pelin Kaya’nın yakınlarının ve Türkiye’nin Valetta Büyükelçiliği makamlarının de hazır bulunduğu ilk duruşmada Hakim Joe Mifsud, Camillieri’nin kasten öldürme suçlamasıyla tutuklu yargılanmasına karar verdi.

Malta basınına tanıklıktan yansıyan bilgiye göre, savunma tarafı, terapi psikiyatrik tedavi yöntemleri belirttikleri müvekkilleri Camilleri’nin bu nedenle Mount Carmel Hastanesi’ndeki adli tıp koğuşunda yırtılmaya yönelik savunma yaptı. Ancak mahkeme, bu talebi kabul etmeyerek sanığın Corradino hapishanene hapsedilmesine karar verdi.

Duruşmada olayla ilgili bilgi veren polis müfettişi Keith Zahra, “Bu basit bir trafik kazası değil, kasten işlenmiş bir cinayet.” dedi.

İlk mahkemenin ardından mahkeme çıkışında bir basın açıklama yapan Pelin Kaya’nın günü Aykan Ceylan, “Pelin’le bizim bir parçamız gitti. Pelin, zeki ve harika bir insandı. Doğum gününde yaşanan bu acı olay nedeniyle onun harika geleceği ele geçirildi. kullanım kullandı.

Kovid-19 aşısı ve kalp krizi gerçeği!  Son dönemdeki artışın nedeni ortaya çıktı

Kovid-19 aşısı ve kalp krizi gerçeği! Son dönemdeki artışın nedeni ortaya çıktıHaber Görüntüle

Sırplar hayalet uçağı nasıl fırlatıldı?  24 yıllık etkinlik perde arkası: Rehavet, strateji, şans!

Sırplar hayalet uçağı nasıl fırlatıldı? 24 yıllık etkinlik perde arkası: Rehavet, strateji, şans!Haber Görüntüle

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *