Türk basınının usta isimlerinden Hıncal Uluç hayatını kaybetti! Acı haberi sosyal medyadan duyurdular…

Son Dakika: Bir zamanlar yaşadığı sağlık sıkıntılarıyla mücadele eden Türk basınının usta isimlerinden Hıncal Uluç evliliğini kaybetti. 83 yaşında hayatlarını kaybedenler duayen gazeteci oğlu olarak Sabah Gazetesi ve A Spor’da yayınlarına devam etmekteydi. Sağlık sorunları nedeniyle 8 Temmuz’da yoğun bakıma alınan ve sonrasında da taburcu edilen Hıncal Uluç, kısa süre sonra yeniden yoğun bakıma alınmıştı. 1 kişinin yoğun bakımda bulunan Uluç, hayatını kaybetti.

Uluç’un vefat haberini Yazar Faik Çetiner, “Hıncal Uluç vefat etti. Uluç aile başı sağ olsun.” sözleriyle duyurdu.

BİR BÖBREĞİNİ KAYBETMİŞTİ

FiCfu5hWAAEbSyJ

Hıncal Uluç, 8 Temmuz Cuma sabahı yoğun bakıma alınmıştı. Uluç, daha önce bir böbreğini kaybetmişti. Son zamanlarda ise diğer böbreği de iflas olmuş ve kan virüsü nedeni ile yoğun bir bakım tesisi entübe edilmişti. Yaklaşık üç ay önce kalçası kırılmış ve by-pass ameliyatı da geçirmişti. By-pass’ın ardından Hıncal Uluç’un araştırmalarında de sorun olduğu tespit edilmiş ve sürekli olarak yoğun bakımda tutulmaya başlanmıştı.

“ÇOK DİRENDİ AMA…”

120717343_2141496129315611_1622032421423523992_n

Ender Bilgin: “Hıncal Uluç yakın zamanda kardeşini kaybetti. Büyük üzüntü yaşadı. Mayıs’tan beri hastalığından dolayı bölüm bölüm yoğun bakımda olmak üzere hastanede yaşam savaşı veriyordu. Çok direndi ama bu zamana kadarmış. Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın” (A Spor )

“GÖZÜNÜ AÇIP, KIRPMAYA BAŞLAMIŞTI”

hincal-CIDW_cover

Sabah gazetesi yazarı Yavuz Donat, Hıncal Uluç ile ilgili ayrıntılı bilgiler eski aylarda öldü. Donat, “Beyin kusursuz çalışıyor. Kalp sağlam. Akciğer ve böbrek de öyle. Uzun süre uykudaydı. Geçen ay, “Makinenin fişi çekildi” ve uyandırmaya neden oldu. Doktorlar, bir an önce uyanmaması için, “tıbbi müdahalede” bulunmadılar. Kendi uyanmasını uygun gördüler.Önceki gün, 3 Ağustos Çarşamba, Hıncal ilk kez gözünü açtı sonra yine onu şaşırttı.Dün, 4 Ağustos Perşembe, ağzını kapatmaya başladı.Sonra yine uyku.” demişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 83 yaşında hayatını kaybeden gazeteci, yazar ve spor yorumcusu Hıncal Uluç için başsağlığı mesajı yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, “Vefatını üzüntüyle öğrendiğim, basın dünyamızın önemli isimlerinden gazeteci, yazar ve yorumcu Sayın Hıncal Uluç’a Allah’tan rahmet, yakınlarına, yedilerine, okurlarına ve medya camiamıza başsağlığı diliyoruz.” ifadesini kullandı.

cumhurbaskani-erdogandanhincal-uluc-icin-bassagligi-mesaji_5344_dhaphoto1

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY: HİNCAL ULUÇ’UN VEFATINI ÜZÜNTÜYLE ÖĞRENDİM

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 83 yaşında hayatını kaybeden gazeteci, yazar ve spor yorumcusu Hıncal Uluç için başsağlığı mesajı yayımladı.

Oktay, sosyal hesabından paylaştığı mesajda, “Basın dünyamızın duayen isimlerinden usta gazeteci, yazar ve yorumcu Hıncal Uluç’un vefatını üzüntüyle öldü. ifadesini kullandı.

İMAMOĞLU: AİLESİ VE SEVENLERE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medyadan paylaştığı mesajda “Vefat haberini kaçıran Gazeteci Hıncal Uluç’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

HİNCAL ULUÇ KİMDİR?

FiCjgvhXgAIeQCx

Hıncal Uluç, 1 Kasım 1939’da Kilis’te dünyaya geldi.

İlkokula Bandırma’da başlayan Uluç, baba subayı bulunması çok sayıda ilde bilgisayarlarına devam etti. Uluç, lise eğitimini Ankara’da tamamladı.
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Hıncal Uluç gazetecilik mesleğine Yenigün gazetesinde başladı.1967’de askerden döndükten sonra mesleğe spor yazarlığıyla devam etti.

Hıncal Uluç, bir dönem Haşmet Babaoğlu ve Kenan Onuk İle NTV’de 90 Dakika programları yaptı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Böyle yarış görülmedi!  F.Bahçe, G.Saray ve BarçaBöyle yarış görülmedi! F.Bahçe, G.Saray ve Barça
Voleybol dünyası bu olayı konuşuyor!  Federasyon açıklamasından geldiVoleybol dünyası bu olayı konuşuyor! Federasyon açıklamasından geldi
Dünya Kupası'na gölge düştü!  Şike iddiası...Dünya Kupası’na gölge düştü! Şike iddiası…

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *