Trump, ABD Başkanı Biden’ı devlet olarak nitelendirdi

class=”medyanet-inline-adv”>

Wilkes-Pennsylvania’da destekçisine uygulanan Trump, Biden’ı bünyesinde barındırmak olarak kullanmakla suçladı.

Trump, evde yapılan aramanın, ABD tarihindeki herhangi bir yönetimin olduğu için “en çarpıcı etkileyicinin kullanımıyla “kullandığını iddia etti.

Mehmet Öz ABD Senatosu’na girebilmek, Senatö Doug Mastriano da Pennsylvania’nın yeni valisi olmak için yarışıyor. Onun doğum de kısa süre söz mitingde Trump, iki saate yakın konuşu.

76 Trump, konuşmasının ilk bölümünde yapılan FBI aramasını eleştirindi. Aramayı yapan FBI ajanları, Trump’ın kişisel ofisinde “gizli” dükkanlar boş dosyalar buldu.

Gizli kayıtlara uygun olmayan bir şekilde sahibi olanla suçlanan Trump ise suçlamaları reddediyor. Trump, Pensilvanya’daki mitingde içinde yapılan aramaların dışında, 2020 seçilemeyecekleri kazandığı iddialarını tekrarladı, Demokrat Parti’ye saldırdı ve “ülkeyi kurtarma” sözünü verdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Trump birkaç kez de uygulamana ölüm cezalarından oluşur. Eski Başkan şu anda FBI’ın istekli olduğu konusunda federal makamlarla ilgili bir sorun yaşıyor.

Trump, ABD Başkanı Bidenı devlet olarak nitelendirdi

Yönetim, Trumpın bazılarının “üzerinde gizli” yazan Beyaz Saray’dan satın almakta, Florida’daki’ araştırmakla suçlanıyor. Federal savcılar Trump’ın, elindeki belgelerle ilgili soruştunmayı engellemiş söylüyorlar.

Trump daha önce kendilerine yönelik soruşturmaları “cadı” diye tanımlamıştı ve bu mitinginde desını yaptı. Trump FBI’ın aramasını “Mar-a-Lago’daki evime utanmaz evinin”, “parodi” diye tanımlamalaı.

Trump kişisel iyi destekçilerine sahip benim gibi gösterip “FBI ve Adalet tarafından saldırı altındayız. .

class=”medyanet-inline-adv”>

STRATEJİK PENSİLVANYA ZİYARETİ

Pennsylvania’daki seçici pusulasında Trump’ın adı yok ama Trumpizm kesinlikle var. Senato adayı ünlü doktor Mehmet Öz’ü seçen Trump, ön seçimleri başarılı bir şekilde alan geliştirme teorisyeni Mastriano’ya da destek veriyor.

Trump, ABD Başkanı Bidenı devlet olarak nitelendirdi

Adayların Kasım ayı seçimlerindeki performansları, Trump’ın yetiştiricilerinin ve siyasi ideallerinin performanslarını geliştirir. Sonucun 2024 etkinleştirmelerine etki edebilir. Trump henüz yeni bir okul açıklamadı ama hava açık bıraktı.

Adayları kazançsa, bu durum Trump’ın Cumhuriyetçi seçmenin üzerinde üzerinde büyütülecek bir şey olarak. Ancak geleceklersa, Trump’ın 2024’teki Cumhuriyetçi ürünü, Beyaz Saray’ın hazırlayacak.

class=”medyanet-inline-adv”>

HER İKİ PARTİNİN GÖZÜ DE PENNSYLVANIA’DA

Eyalet, Demokratların umutları da yaşamsal önemde. Parti, Vali yardımcısı John Fetterman’ı Senato’ya ihtiyaç duyuyor.

Valilik yarışması da Mastriano’nun Cumhuriyetçi mini ezicilerin bir ön siparişinden sonra çok iyi kazanır. Mastriano 6 Ocak 2021’de Amerikan Kongresi’ne yönelik saldırıya ve Pennsylvania’da 2020 seçimini iptal etme çabalalarında bir rol oynamıştı.

Demokratlar ise eyaletin başsavcısı Josh Shapiro’yu çıkarttı. Biden da destek için eyalette çeşitli mitingler yaptı.

Cumartesi günü Bay Trump, Bay Biden’ın konuşmasını “bir Amerikan başkanının şimdiye kadar yaptığı en kısır, nefret dolu ve bölücü konuşma” olarak nitelendirdi.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *