Tribündeki tek İstanbulspor taraftarı konuştu: ‘Bu bir tutku, vazgeçemiyorum’

?İzmit’te yaşayan ve elektronik mağazasının sorumlusu olan Yaşar Karataşpazar günü, Trabzonspor-İstanbulspor maçta konuk takım taraftarları için maçın tek başına karşılaşmayı takip etti. Formasını verdiği, atkısını takan ve tribüne bayrağını asan Karataş’ın tribünde takımını yalnız gördüğü anlar, kameralara yansıdı. Bu görüntüler, sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşıldı. İstanbulspor’un resmi sosyal medya hesabından da Yaşar Karataş’ın tribündeki görüntüsü, “Vefa. Teşekkürler Yaşar Karataş” notuyla paylaşıldı.

Yaşar Karataş

“Ey MAÇTAN SONRA BENDE TUTKU BAŞLADI”

Tribünde tek başına takım toplantıları sırasındaki ilginç olayları da yaşadığını aktaran Yaşar Karataş, bazen rakip taraftarların kendilerine ikramlarda götürdüğünü, bazen de kendisini gördüğünde yaşadıklarını dile getirdiklerini söyledi. İstanbulspor’un kendisi için vazgeçilmez tutkusu olduğunu söyleyen Karataş, “Takımımız 2’nci Lig’de mücadele ederken eniştem, beni Karagümrük ile oynadığımız maça götürmüştü. Orada o coşkuyu gördüm. Bayağı bir heyecanlıydı, güzel bir atmosfer vardı. O maçtan sonra bende tutku başladı. Daha sonra hiçbir maçı kaçırmamaya gayret gösterdim. Hemen hemen uçak, her maça gidiyorum. Sezonda ortalama 3-4 maç kaçırıyorum, o da işim boyunca gidemiyorum. Onun dışında kendi evimizde oynadığımız ya da deplasmanda oynadığımız tüm maçlara gitmeye çalışıyoruzdedi.

Deplasmana kendi yardımlarıyla kayıt altına alan Karataş, “Çalıştırma deplasmanlarda, uzak yerlerdeki tek odada gezinme. Bazen gruplar da geliyor ama genellikle tribünde tekim. Tek yaşadıkları zaman biraz buruk oluyor. İstiyorum ki burada arkadaşlar da olsun, beraber takımımızı destekleyelim. O nedenle biraz buruk geçiyordiye konuştu.

“ADANA’DA DÜRÜM, ANKARA’DA ÇAY ISMARLADILAR”

Rakip takım taraftarlarının kendilerini tribünde tek başına gördüğü zaman şaşırdığını söyleyen Karataş, “Boluspor, Ankara, Keçiören, Adana, Hatay, Giresun, Trabzon maçında tribünde tek taraftar bendim. Rakip takım taraftarları tribünde beni tek maçı güzel karşılıyor. Herhangi bir kötü muamele. Maça tek gidişim için deplasman tribünündeki büfeler kapalı oluyor. Adana’da sağ olsun, rakip taraftar arkadaşları ve İzmir’de Altınordu taraftarı arkadaşları ikramlarda bulunmuştu. Adana’da dürüm gönderdi rakipler bana, Altınordu maçında çay ikramında bulundulardiye konuştu.

Tek başına olsa takımına olan desteğine devam etmesini anlatan Yaşar Karataş, “Ailem,şim,dost bana ‘Gitme’ diyor ama ben gidiyorum. Bu bir tutku olduğu için vazgeçemiyorum. Kulübümü de çok seviyorum. Takımımızı asla yalnız istemiyoruz. Bizim kulübümüz her maçı ‘Önce vatan’ pankartıyla çıkıyor. Bu benim için daha duygusal oluyor. Bunu yapan başka hiçbir kulüp yok. Biz yine ‘Önce vatan, sadece İstanbulspor’ diyoruzdiye konuştu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *