TikTok’taki viral videolarla ilgili skandal iddia. Yok artık diyeceksiniz

Sosyal medya uygulaması TikTok’la ilgili skandal bir iddia ortaya atıldı. Forbes’in ortaya çıkardığı iddiaya göre, TikTok’u tartışmak, viral olmasını isteyenler videoyu herkesin gizlemesine indirebiliyor.

Shiftdelete’de yer alan bilgilere göre, insanların keşfetmek için düşecek olan videoları seçmek için bir tane bulunur. Eğer içeriğin çıktığı andan itibaren etkileşim yer alıyorsa, bu düşünce durumunu algılayıp içeriğini keşfetmet bölümleri.

Ancak Forbes’in iddiasına göre TikTok arkadaşlarının, arkadaşlarının veya iş ortaklarının videolarını ”ateşleme” yaparak viral hale getiriyor.

ATEŞLEME

TikTok sözcüsü Jamie Favezza, durumu kabul ederken, ”ateşleme” yapmaktan yalnızca izlenme sonuçları için değil, ayrıca kullanım içerik çeşitliliğini artırmak için de duygularını söyledi.

Favezza, selam ”ateşleme” işlemini o kadar da çok yapmadığını ve keşfettitteki videoların yalnızca yüzde 0,02’sinin ateşlendiğini belirtti. Bununla birlikte Forbes’un belgesinde günlük video izlenmelerinin yüzde ikisi bu videolardan oluşur.

Anlamlı olan diğer bir nokta ise, keşfetmekte çalışanlar tarafından düşürülen videolar; sponsorlu içerikler veya reklamlar gibi TikTok tarafından desteklendiklerini bir etiket taşımıyor. Yani, ”ateşlenen” videolar, görüntülemenin sizin için okuduğu bir videoymuş gibi görünüyor.

Ayrıca, Forbes’a göre istihdam; Arkadaşlarının, iş ortaklarının hatta karşılaşanların bile videolarını daha önce tanıtımını yaptığı olaylar oldu. Yani pek çok genişlemeye göre, içerik kullanıcı yerlerini TikTok işine yakın olan birini kaybedebilir.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *