The Walking Dead, 11 Yıl Sonra Ekranlara Veda Etti

İlk bölüm 2010’da yayınlanan The Walking Dead, 11 sezon sonra ekranlara hızla veda etti. Ancak bu, TWD dünyasının de sona erdiği anlam ifade etmiyor.

Dünya televizyonları en hafızalara kazınan yapımlarından biri olan The Walking Dead, onun ne kadar inanması güç olsa da bugün ekranlara son kez çıktı. Dizi, 11. sezon 24. bölüm ile ekranlara veda etti.

Bizler de neredeyse onun beynine zombi temaslarını gözlemlemek, bazı karakterleriyle gönlümüzde taht kuran bu diziyi şöyle yeniden hatırlamak istiyoruz. Gelin, The Walking Dead tarihinde ufak bir geçişe sahip bir çıkalım.

  • SPOILER UYARISI: Henüz The Walking Dead’i izlediniz, bu içerik sizin için SPOILER sınırsız yük.

The Walking Dead ile ilk ne zaman buluştuk?

yürüyen ölü

The Walking Dead ile ilk buluşmamız, 4 Kasım 2010 tarihinde ‘Days Gone Bye’ adlı ilk bölümün yayınlanmasıyla oldu. Dizi, sadece 1 ay ve 6 bölüm süren ilk sezonuyla tüm dünyada beğeni topladı, muhtemelen geleceği de belli oldu.

Dizi, özellikle ilk sezonlarında büyük bir popülerlik yakalamış, ancak ilerleyen sezonlarda bu popülerliği yavaş yavaş kaybetmişti. Tabii bu ‘kayıp’, dizi halen on milyonlar tarafından izlendiği gerçeğini değiştirmiyordu.

The Walking Dead, oğul bölümü dahil toplam 177 bölümyle ekranlarda yer buldu.

Dizinin oyuncu kadrosunda kimleri gördünüz, kimlere veda ettik?

yürüyen ölü

The Walking Dead, bugüne kadar pek çok ünlü isme ve yıldızını bu diziyle birlikte parlatan oyuncuya ev sahipliği yaptı. mesela Andre Lincoln, Hepsinin hafızalarına ‘Rick’ olarak kazımayı başardı.

The Walking Dead ile kariyerlerinin önünü açtı.

Öte yandan dizide ‘keşke daha fazla görseydik’ dediğimiz oyuncular da doğal olarak vardı. The Walking Dead ile kariyerini hızlandıran Steven Yeun (Glenn), Emily Kinney (Beth), Seth Gilliam (Gabriel), Paul Monroe (Jesus), Lennie James (Morgan) ve doğal olarak Michael Rooker (Merle Dixon), dizide kısa sürede gözükseler de isimlerini akıllara kazımayı başardılar.

The Walking Dead bitti, ama evreni sona erdirdi:

yürüyen ölü

The Walking Dead evreni sadece ana diziden ibaret değildi. 2015’te başlıyor Fear the Walking Dead, evren için bir spin-off çılgınlığının öncüsü oldu. Şu anda yayınlanan ve yayınlanacak olan tüm spin-offlar ise şu şekilde:

  • Fear the Walking Dead – 8. sezon
  • Yürüyen Ölü: Ötesinde Dünya
  • Yürüyen Ölülerin Masalları
  • Henüz adı açıklanmayan, Daryl’a odaklanan yeni bir dizi – 2023
  • Maggie ve Negan’ı konu alan Dead City – 2023
  • Michonne ve Rick – 2023

Listeden de anlayabileceğiniz üzere 2023 yılı, aslında bugüne kadar hiç olmadığına kadar zombi dolu olacak. Aslında dizinin bugün yayınlanan bölümü son sahnesi de buna işaret ediyor.

İLGİLİ HABER

Bir Türlü Bitmek Bilmeyen The Walking Dead’in Şimdi de Yan Dizisi Geliyor: İşte Dead City’den İlk Fotoğraflar

İLGİLİ HABER

The Walking Dead Filmleri İptal Edildi: Yerine Rick Grimes Dizisi Geliyor

The Walking Dead Türkiye’de nereden izlenir?

The Walking Dead, Disney+ bünyesinde yayınlanıyor. Bununla birlikte tüm yayınlanan ve yayınlanacak olan spin-offlar da Disney+ bünyesinde bulunacak ve bulunacaktır.

The Walking Dead evine en baştan başla ya da evreni takip etmeye devam etmek için, bu bağlantıya tıklayarak Disney+ abonesi olabilirsiniz.

İLGİLİ HABER

The Walking Dead Dizisi Bitiyor Ama Yenileri Yolda: İşte TWD Evreninde Geçen Tüm Dizi, Film ve Oyunlar

İLGİLİ HABER

The Walking Dead Hakkında 13 Yolcu Bilgisi

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *