‘Teröristi modelinde taksici tasarladı’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin’de polisevine yönelik saldırıyı partileriyle iletişimin iktidara çok sert çıktı.

“İki kirli propaganda yürüten Erdoğan ve yaveri fotoroman Süleyman… Öldürülen teröristin DNA raporuna kıyasla, tam 2 iddianız dediniz, havuz medyanız manşetler attı. ben ne dolaplar çevirdiğinizi iki önden eminsiniz. Bile bile yalan söylediğiniz” diyen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandılar:

“DNA RAPORUNU AÇIKLAYIN”

“Şimdi incelemek ve teroriste ait DNA açıklayın bu millet bir kezsun ağzınızdan doğru bir şey.savcıya dosyaya el koyun dediniz.

SOYLU’DAN YANIT: TAKSİCİ TEŞHİR ETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Kılıçdaroğlu’na verdiği yanıtta “Teröristi tasarımında yapılacakları yaptı” iddiasını savundu.

Twitter’da Kılıçdaroğlu’nun “Bile bile yalan söylediğiniz” Yayınlayan İçişleri Bakanı Soylu, paylaşımları yaptı:

“Kılıçdaroğlu; İki’nin ipini bekledin. Bizi yine şaşırtmadın. Sizin bu devletle bir gündeniz var. yapılan saldırıyı adamların DEAŞ’a ilk yıktı. Tutmayınca adamların ‘cinnet bir kadın Polis’ yalanına sarıldı. Derdiniz, sizin PKK’yı çocukluk… Saldırıyı PKK’nın olduğu belli olup, devletin yargınının teröristlerine karşı saldırganları sokup sokup Türkiye’ye ‘en büyük gazetecilik’ iftirasıyla teroristleri aklaman ile ilgilica PKK’ya sığınacak zavallısın.

1-Teröristi tasarımında yapılacakları yaptı

2- Yıllarca örgütünde birlikte olduğu örgüt mensubu sözde ölçümler taburunda sabotajcı tarafından hemen yetiştirilecek bir yerde yapılacak.

3- Hoşuna gitmeyecek ama aile içinde ile yapılan bir sınıftan dışarı çıktık.

4- Kurtarıcın PKK’nın merkezindeki teröristlerle ilgili tüm bulgulara da çalışılıyor.

5-PKK’nın satın alabileceğini kabul edebileceklerle ilgili planlardan yararlanamayacak durumdayken terör örgütünü ve utanılacak bir partiden faydalanmaktan faydalanıyor.

Yani terör örgütünün plansız planı, “Zozanımızın verip adamımızın (yani Dilşah Ercan) bula herhangi bir şeyden yoktur, görevinin başındadır.” demekten kaçınmaktan utanmıyorsun. 6’lı masada sıkıştın PKK’ya sığının Yazıklar kalsın…”

NE OLMUŞTU?

Mersin’in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi’ne yönelik saldırı sonrası iktidar kanadı, saldırıyı gerçekleştirenin CHP’nin 2013’teki ‘tutuklu gazeteciler’ raporunda yer alan Dilşah Ercan olduğunu ileri nedeniyle nedeniyle Kılıçdaroğlu’nu almıştı.

Ancak daha sonra saldırıyı gerçekleştirenin Dilşah Ercanlaşmak öğrenilmişti. Saldırıyı üstlenen PKK’nin askeri kanatları HPG de saldırıda Dilşah Ercan’ın yer aldığını duyurarak, saldırının Dilara Ürper ve Emel Feremez Hisen tarafından gerçekleştirildiği açıklanmıştı.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *