Telefon hattı almak istedi, bakış açısını yaşadı! Mahal tam 14 bin adet şapka üzerine açılmış

Kayseri’de gerçek olan bir şey için kendi telefon hattı almak GSMne satılıktır. Burada bir telefonun onaylayabildiği Bahri Çağlar’ın üzerine 14 bin bin hattı olduğu tespit edildi. Durum öğrenen Çağlar, ziyaret etmek şaşırtıcıydı. Gerekli müracaat eden Bahri Çağlar, başvurudan yardım bekliyor.

’14 BİN HAT ALINMIŞ, BİR BİLGİM YOK’

Beklenmeyen üzerine 14 bin telefon hattı açılacağından böyle olacağı bir bilginin ışığında ve mağdur olan Ba ​​Çağlar, “2011 yılında çocuklar için bir hat almamti. Bayiye sistemmde sisteme girdiler. ‘Senin adına çok fazla şapka var. Sana şapka veremiyoruz’ demiyoruz. Bende ‘benimde şu anda 4 tane üzerime hattım var. eğitim olanakları bir numaram yok’ dedim. Akşam eve gittim ve müşteri odaları. Orada okuldaki kişi, ‘şu anda sisteme entegre. 14 bin kadar tarama yaptırdım’ dedi. Öylece kaldı. Bu hesaplama için günde Yahyalı savcılığına gittim ve suç duyurusunda bulundu. Adına kendi kendi imzamla 4 tane şapka var. Bunun dışında, 14 bin şapka alınmış. Bundan bir bilgim yok’ dedim. O başvurum benimte bulunduğum telefonları bir bulunmuş gibi, yanımızda olana 4 tane soruşturma hatta açmış. Ben tekrardan 2017 yılında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatta bulundum. Soruşturmalar hala devam ediyor. Bu arada bir tane İstanbul’dan bir tane de Denizli’den benim adıma şapka tanzim eden 2 tane bayi buldular. 3 tane şapka ile işlenmişler. Bu suçlardan dolayı bayiler olmamıştı. Suç işlenmese bayide bulunmayacaktı. Bunlara 800 er TL, para cezası verilmiş. Mağdurum, benim hiçbiri bilgim yok. 14 bin tane şapka üzerime açıldı” şeklinde konuştu.

AW724944_02

KIZININ ADINA AÇILAN HATTI KULLANIYOR

14 mahall telefon hattında bulunan Bahri Çağlar, onunla ilgilin üzerine kara listeye hattından hat alamanın üzerine kullandığını ve başına geldiğini, söylediğini belirtti:

Benim hattımı kullanan bir kişi Samsun’da dolandırıcılık suçundan yargı, Adana’da ATM’den nedeniyle para çekmişler. Bu ben çok mustarip oldum. Yaşım 72’ye hala karakollarda, savcılıklarda ve mahkemelerde dolanmaktan bıktım. İlgili ürünler bir çözüm bulsun. ‘ diyor ve şapkası.

AW724944_03

“GSM OPERATÖRÜNÜN CEZALANDIRILMASI GEREKİYOR”

GSM operatörü bir kişi 14 telefon hattından hat vermelerini sağlamadan 14 bin hattı nasıl tahmin edeceklerinin tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin de, bu şekilde mağdur eden operatör operatörünün en ağır şekilde sınırlandırılması ifade edildi. Şahin, “Bir başkasından bir yanına alınmaması, ne anlama geliyor? Bunun için bu kadar kolay öğrenebilmektir. En temel amaç bir tasarım var. ‘Ben suç işleyeceğim. Hattı kendi adıma almıyorum. Başkasının adınasın. Bunu sahte kimlikle ben ve bunu bir satıcıden çok kez’ gibi bir şey oluyor. Burada alıntılanmış şikayetler var. Dosya komple ve ifadelerle dolu. Burada bir milletimizin azınlığı şapka açılabiliyor. Aynı zamanda GSM paketlerinde de ’14 hattan fazlasındanz’ diyorlar. Ancak 14 bin tane hat açılıyor bu işlem nasıl oluyor. Bu durum bu kadar basit. Kabul edilemez bir durum. Ortada bir suçlu var ve suçluluklar var. Bayii burada kişiden ve bu hatları kullananları bulmak bu kadar zor mu? GSM operatörleri bu işletmeyi düşünmek. Burada bunu yapın.

İHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Vahşet!  Belediyenin Kedi Evi'ne 3 pitbull veren, 12 kediyi parçaladıVahşet! Belediyenin Kedi Evi’ne 3 pitbull veren, 12 kediyi parçaladı
Putin'den zehir zemberek açıklaması! "Kanlı devrime hazırlanıyor"Putin’den zehir zemberek açıklaması! “Kanlı devrime hazırlanıyor”
'Adaylık Protokolü' iddiası sonrası Yavaş cephesinden‘Adaylık Protokolü’ iddiası sonrası Yavaş cephesinden

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *