TEKNOFEST’e yoğun ilgi… Selçuk Bayraktar’dan CNN TÜRK’e özel açıklamalar

class=”medyanet-inline-adv”>

T3 Vakfı tarafından 5.’si düzenleme Teknofest, ilk boyutu büyütmek akınınauğuyor. Teknofest Karadeniz’i ilk kişi 110 bin, ikinci gün 95, gün 120 bin, günde 105 bin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk gündem ise 220 bin eti. Festivali ilk 5 günde toplam 650 bin ziyaret etti.

‘TEKNOFEST ASLINDA BİR DEVRİM’

CNN TÜRK’te TEKNOFEST’le ilgili açıklamalarda bulunan Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar şu açıklamarlarda:

Bence en büyük katkısı bizler de başarabiliriz desteklemesi. Yarışmalarımıza 600 binden fazla genç başvurudu. Toplumsal güvenlik da ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

TEKNOFEST aslında bir devrim, toplumla birliktedir. Bugün itibari ile kullanıcı sayısı 850 bini geçti. Bu Samsun’daki TEKNOFEST, biz yarışmalara Hazirandak. Aksaray’da, Kütahya’da, Afyaonkarahisar’da da vardı. Onlarla bir milyonu aştığını düşünüyorlar.

class=”medyanet-inline-adv”>

‘TEKNOFEST GENÇLERİMİZE EĞİTİM ALANI DA SAĞLIYOR!

Milyonlarca liralık gençlerimize yaygınlaşıyor, eğitimler yapılıyor. TEKNOFEST bir takım oyunu, bir fırtına gibi esti geçti. TEKNOFEST gençlerimize eğitim alanını da sağlıyorsunuz.

TEKNOFESTe yoğun ilgi... Selçuk Bayraktardan CNN TÜRKe özel açıklamalar

‘ULUSLARIN BAĞIMSIZLIĞI İÇİN YÜKSEK TEKNOLOJİ ÇOK ÖNEMLİ’

İçinde bulunduğumuz devirde uluslarınlığı için yüksek teknoloji tesislerinin geleceği görülecektir. Türkiye kendi üretimi en iyi insan hava araçlarından birini üretti. İlk yıl 20 bin öğrenci başvurmuştu, bu yıl 600 bin. Türk gençliği vatanını alın teri ile savunacak ruha sahip. Toplumsal dip dalgayla gençlerimizin destekyeşermiş. 2023’te İstanbul’da, 2024’te de 2025’te de imalat.

KIZILELMA’NIN ÖZELLİKLERİ: EN ÖNEMLİ YENİLİK İNSANSIZ OLMASI

Radarda az Görünmez olarak kullanılacaktır. Kızılelma az görünür, en önemli giriş olmaması.

KIZILELMA VE HÜRJET’E YOĞUN İLGİ

Festivale olan ilgi son günün Pazarına denk gelmesi nedeniyle yoğun oldu. Samsun’dan gelen çevre illerden gelen onlerinde yerli ve milli teknolojiler için bir festival için kullanıldı. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kullanılan Kızılelma uçağı tarafından ve Hürjet’e yoğun ilgi gösterildi.

TEKNOFESTe yoğun ilgi... Selçuk Bayraktardan CNN TÜRKe özel açıklamalar

Festivale son gün gün ışığından geçenler, “İşlerimiz son gün gelebildik. Çok kalabalık bir ortam var. Buraya, milli teknoloji bizim için çok mutluyuz. Yanımızda kullanılanlardan çok memnun kaldık.

Teknofest Karadeniz, oğlun günü ile sona erecek. Teknofest ise İstanbul’da gerçekleşecek.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *