Taksim’deki infial çalışanı video paylaşımında 1 gözaltı

İstiklal Caddesi’ndeki ellerindeki poşeti gösterip Arapça konuşma yaparak vücut diliyle ölü infial yaratacak eylemde bulunan ve bunu sosyal medyada paylaşan 3 tutulan biri gözaltına alındı.

AA’nın haberine göre; İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılandırılan kenarlar, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerince, sosyal medya hesaplarından gördükleri videoda, Taksim İstiklal Caddesi’nde 3 kişinin ellerindeki taşımai gösterip Arapça konuşma yaparak vücut diliyle çalıştırdığı infial yaratacak hareketlerde bulunduğu yer aldığı belirtildi. Tespit edilen şüphelilerin yakalanması amacıyla çalışma başlatıldığı ve şüpheli A.A’nın Beyoğlu’nda kaldığı pansiyonun yakalandığı bildirildi.

Videoda yer alan sosyal kullanıcılar medya hesapları çalıştırılıyor, başka bir sosyal medya platformunda aynı görüntülerle aynı yerde ve aynı kıyafetlerle 6 Kasım’da video yayınladıkları görüldükleri gibi görünen yerleri kaydedildi:

“Her ne kadar görüntüler 13.11.2022 tarihinde İstiklal Caddesi’nde meydana gelen gelen patlamayla alay eder gibi bir düşünce oluşturup oluşturduğu insan infial yaratsa da videonun patlamadan önce 06.11.2022 tarihinde paylaşım yapıldığı kayıtları. Ayrıca videoda görülen şapkalı şahsi FR’nın 08.11.2022 ve AO’ nun 10.11.2022 tarihlerinde yazdıkların çıkış yaptıkları, bu nedenlerle ilgili videonun bilinen patlama olayıyla ilgili olmadığı anlaşılmıştır.”

Açıklamada, şüpheli şüpheli A.A’nın adli makamlara sevk edildiği ve konu ile ilgili soruşturmanın devam ettiği aktarıldı.

*Haberin görseli DHA tarafından servis edilmiştir.
Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *