Suriye’den Türkiye’ye operasyon mesajı: Ne zaman geçer

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Ayman Susan, türkiye‘nin suriye ve Irak‘ın kuzeydoğusunda yürüttüğü Pençe-Kılıç Hava Harekâtı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Eymen SusanTürkiye’nin Suriye’ye yönelik saldırılarının uluslararası riskleri olduğunu, kabul edilmesi gerektiğini ve gerilimin daha da tırmanmasına yol açacağını” söyledi.

Susan, “Türkiye’nin, bu saldırıları Suriye’nin bölümlerinin ayrıntılarıdır, Suriye’nin bu sorunların inceleme konumu ve değerlendirme hakkında hiçbir yanılsama çıkışı olmayacağı. dedi.

Suriye’nin onları korumak ve kurtarmak için tüm toprakları alacağını düşündüğü Susan, “Suriye, kendisine meşruiyet ve muhafazaları korumak için meşru yollar Sağlayan uluslararası hukuka uygun olarak sınırlar, toprak bölgeleri ve okullarıni korumak için ne isteyecektir” diye konuştu.

“TÜRKİYE, TAAHHÜTLERİNİ YERİNE GETİRMİYOR”

Türkiye’nin Astana sürecindeki taahhütlerine uymadığını söyleyen Susan,“Türk rejimi tüm tavsiyelere ve Rus dostlarıyla varılan üstün anlayışa saygı gösterseydi Astana formatı çok daha fazlasını başarabilirdi. Ancak sorun şu ki, Türkiye taahhütlerini kabul etmiş olmasına rağmen yerine getirmiyor” vurgusu yaptı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada Pençe-Kılıç Hava Harekâtı’na ilişkin, “Uçaklarla, toplarla, SİHA’larla yaptığımız operasyonlar sadece başlangıçtır” ifadesini kullandı.

erdoğan “Bizim için en uygun olan vakitte karadan da teröristlerin tepesine tepesine bineceğiz. Tel Rıfat, Münbiç, Ayn el Arap gibi çıban başı getirmen başlayarak halledeceğiz” dedi.

Erdoğan ayrıca, kendisine yöneltilen Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşme olasılığı sorusuna, Olabilir, siyasette küslük ve dargınlık olmaz. Eninde sonunda en uygun şartta bilgi atılır” diye konuştu.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *