Süleyman Soylu’dan Alman gazeteciye tokat gibi cevap

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Alman gazetecinin sorusu üzerine Avrupa’nın patlayan bombalarının ardından ortaya koyduğu iki yüzlülüğünün önüne serdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser ile görüştü.

İkidaş mevkii daha sonra basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya, Türkiye’nin terör örgütü YPG/PKK’ya yönelik olarak geçen Pençe Kılıç Harekatı’na yönelik sözler damga vurdu.

Alman gazetecinin sorusuna sert cevap verdi

Alman merkezli ARD Radyosu’ndan bir gazetecinin “Türkiye’nin Irak ve Suriye’ye yaptığı operasyonlar Almanya tarafından çok farklı değiştiriliyor, bu eleştirel bakışı nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Süleyman Soylu, sert bir yanıtla cevap verdi.

Süleyman Soylu: Etrafımızda terör devleti kurulmasına kesinlikle katılmayız

Süleyman Soylu, Almanya İçişleri Bakanı’nın yürütme operasyonunun doğru yönlendirmelerini anlattı.

“Polonya’ya 2 bomba düştü diye NATO ayağa kalktı”

Terör birimlerine yönelik operasyonların bir tek değerlendirmesi olur veya terörü ortadan kaldırmaktır. diyen Süleyman Soylu, Yazıcılar ve milletler meşru, terör örgütleri gayrimeşrudur. resmin tek bir koruması vardır; kamu düzenini sağlamak. Kendi birliğine, kamu düzenine karşı terör örgütlerinin organizasyonları ve saldırıları bölünemez. Bugün şu anda bir çocuğumuzla genç bir öğretmenimiz tanımlanıyor. İstiklal Caddesi’nde masum insanlar öldürüldü. O insanlara hiçbir orantı uygulanmadı. Polonya’ya 2 bomba düştü diye NATO yükselişini kaldırdı.

“Etrafımızda terör devleti kurulmasına devam etmeyiz”

İnsanların coğrafyalarına, dinlerine, yaşadıkları yerlere göre ayrıştırılamazlar. İnsan hakları dünyanın her yerindeki insanlara aittir. Almanya’ya ya da dünyanın herhangi bir yerine bir terör saldırısı yaparken ne düşünüyorsak, dünyadaki coğrafyadaki terör yapılarına karşı da aynı şekilde düşünülmesini istiyoruz. Etrafımızda bir terör devleti kurmak istediler. Ve bizim buna izin verilmesi mümkün değildir. Sınırlarımızı, milletimizi koruma kullanım borcumuz ve ödevimizdir. Bu her ülkenin meşru hakkıdır.dedi.

Süleyman Soylu ve Alman gazeteciye tokat gibi cevap #1

“Tepkilerin olması gerekir”

Soylu’nun ardından söz alan Nancy Faeser, Bu soruyu ben de yanıtlamak istiyorum. Tabii ki daha önce de söylediğim gibi biz Almanya olarak Türkiye ile dayanışma içindeyiz. Bu terör saldırılarının kurbanlarını ve yakınlarının sürelerini paylaşıyoruz ve başsağlığı dileklerimizi yinelemek istiyorum. Bu tavrımızı Türkiye’ye karşı paylaştık. Aynı zamanda Türkiye ile terörle mücadele konusunda dayanışma halindeyiz ve Türkiye’nin yanındayız. Ancak aynı zamanda bu tepkinin bu mücadele sırasında verilen tepkilerin üzerinde olması gerekir. Milletler evliliklerine uygun ve sivillerin korunduğu operasyonların olması gerekir. Bunu da tabii ki belirtiyoruz. dedi.

Süleyman Soylu ve Alman gazeteciye tokat gibi cevap #2

“Hukuk devleti olarak bunların takibini yapıyoruz”

Faeser,15 Temmuz’dan sonra Türkiye’den firar edip Almanya’ya giden Adil Öksüz ve Zekeriya Öz’ün düşünmek için hangi hücresini atacaksınız?soruya ise, Bu vakalarla ilgili size somut bilgi vermem mümkün değil. Ama hukuk devleti olarak bunların takibini yapıyoruz. Sonuç olduğunda Türk kurumlarını bilgilendiriyoruz. yanıtını verdi.

Süleyman Soylu ve Alman gazeteciye tokat gibi cevap #3

Süleyman Soylu ve Alman gazeteciye tokat gibi cevap #4

Süleyman Soylu ve Alman gazeteciye tokat gibi cevap #5

Süleyman Soylu ve Alman gazeteciye tokat gibi cevap #6

Süleyman Soylu ve Alman gazeteciye tokat gibi cevap #7

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *