‘Şubat sonuna kadar sabit fiyat’

Zincir marketlerin ardından fiyat sabitleme furyasına toptancılar da katıldı. İstoç İş Adamları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTOÇDER) Başkanı Ahmet Acar, “Dayanma gücümüzü ortaya koyan fiyatlarımızı sabitleme kararı aldık” dedi. Fiyat sabitleme şubat ayı sonuna kadar verecek.

2023 yılının ilk günlerinden itibaren Türkiye’nin 81 ilinde bazı yerel ve zincir marketler, ocak ayında ya fiyat sabitleme ya da karar vermişti. Zincir marketler ise fiyatları sabitleme kararına vardı. Zincir marketlerin ardından fiyat sabitleme furyasına toptancılar da katıldı.

İstoç İş Adamları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTOÇDER) Başkanı Ahmet Acar, şubat sonuna kadar toptancıların fiyatlarını sabitleyeceklerini bildirdi. Acar, İstoç’un İstanbul ticaretinin kalbini attığı yere işaret ettiğini, kırk kaybının 3’te bir kişinin burada tutmasını kaydetti. Hırdavat, züccaciye, otomotiv ve kırtasiye olmak üzere 42 meslek grubunun burada faaliyet gösterdiğini aktaran Acar, şu açıklamada bulundu:

‘DAYANMA GÜCÜMÜZÜ ORTAYA KOYUYORUZ’

“Bu sektörlerin gösterimi Türkiye için katma değeri oldukça fazladır. İstoç Avrupa’nın ve ikinci en büyük ticaret merkezi unvanını taşıyor. Doğrudan 100 bin kişiye istihdam yaratma merkezimiz, yönlendirerek da 400 bin kişiye istihdam oluşturuyoruz. Toptan ticaretin önemli olduğu İSTOÇDER olarak yılbaşından önce yer alan fiyatlarımızı şubat sonuna kadar devam ettirme kararı çıkardı. Bildiğiniz üzere asgari ücrete gelen zammın Fiyatlarındaki özelliklerdeki özellikler yüzde 5, ürün gamına ve sektörlere göre yüzde 10-20, işçiliğe göre yüzde 25 olacak. Ancak dayanma gücümüzü ortaya çıkaran yaratıkların sahiplerine fiyat dizisini yansıtması için fiyatlarımızı sabitleme kararı aldı.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *