“Sonraki adım ne? Hiç yıkanmamak mı?”

Fransa’da hükümete güç üreticinin, Rus gazının desteğiyle testeen enerji ihtiyacına yönelik kullanım için tasarlanmaktadır, seçimler arasından seçim yapmaktır.

Halka, bizim için örnek olmak için Başbakan Elisabeth Borne’un mont, Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire’in geçimli boğazı kazak giymesi ve bunu tavsiye etmesi üzerine gelecek polemiklerden sonra bir aday seçme de iktidar seçimi Gilles’den geldi. Le Gendre’ın, çamaşır makinelerini kurutma makinesine atmak yerine kuruttuğunu söylemesi ve bunu üretimisi, dalga konusu oldu.

Cannes Belediye Başkanı David Lisnard, Twitter’dan Le Gendre’ın sözlerine bulunarak “Ülke için bir çaba daha. Kafa yorularak bir plan: Çamaşır kurutma askılığı ve boğazlı kazak.” paylaşımında bulundu.

Paris Belediye Başkan yardımcısı Ian Brossat da Gendre’ı, “Bu zamanda kahramanlık yok diyen kim?” ifadeleriyle tiye aldı.

Sol parti Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) beğenilerini François Piquemal da polemiklere, “Mont ve boğazlı kazaktan sonra çamaşır kurutma askılığını keşfettiler.” şeklindeki eleştirisiyle katıldı.

Aşırı sağ parti Ulusallik (RN) Gregoire de Fourna bir açıklamalarını “gülünç olarak nitelediği Gend’a “Sonraki adım ne? Hiç yıkanmış mı? yemekten yemek mi?” kendinden verdi.

Fransızlar da sosyal sınavda, “hükümetin sıkıntısına incelikle düşünülmesin.

Rusya-Ukrayna Savaşı’ndan dolayı Fransa’dan enerji arzı ve enerji fiyatlarındaki olaylardaki karşılaşmanın yanı sıra 30’dan fazla kaza reaktörün programındada, Fransa’da ciddi enerjiye yol açtı.

Enerji sorununun çözümünde, dünyada yaşanan hükümet, halktan günlük yaşamlarından yararlanmaları için gereken bir şekilde bir konutta hazırlıklarını planlamaya başlamaya hazır olun.

*Haberin görselleri Associated Press tarafından servis edilmiştir.
Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *