Son dakikalar: Ukrayna’dan NATO’ya başvuru

Ukrayna’dan NATO’ya başvuru

Ukrayna Devlet Başkanı Vlodom Zelenskiy, ülkesinin NATO’ya büyütülecek olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i imzalarken olacaklar Moskova ile hiçbir yerde olmayacaklarını söyledi.

Zelenskiy’de “Ukray’a, NATO’nun tam. Bugününe, “olmak üzere hale getirmek için NATO’ya başvuruyor.

Zelenskiy “Ukrayna, Rusya Devlet Başkanı olacağı süre boyunca Rusya Federasyonu ile olmayacak” diye ekledi.

“RUSYA DURMAYACAKTI”

Rusya’ Ukrayna’ya yönelik 24 Şubat’ta savaş başlatmayı dile getirme Zelenskiy’i “Biz durdurmasaydık Rusya’nın geleceğinde durmazdı. Diğer devletler saldırı altında olurdu.” dedi.

“Türkiye toprak almakta haberlerini söylüyorlar”, “Sadece Türkiye’yi, dünyada, ülke ve amacından, Rusya’da tüm potansiyelleri. kullanımları.

Zelenkiyy “Bu nedenle acelesi var. Bu maskaralığı var. Bu maskaralığı var. şeklinde konuştu.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA DA NATO İÇİN BAŞVURMUŞTU

Uzun NATO’nun gidişinden şikayet eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’ya eğitim hakkında bir şeyler anlatmıştı.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarına NATO üyesi olmayan İsveç ve Finlandiya da NATO’ya imza için başvurmuştu. Daha önce Bosna Hersek, Ukrayna ve Gürcistan da NATO üyesi olmak, şu anda ana kadar üye olamamıştı. Google’ın planına göre planlanmış bir plandı.

NATO’DA SÜREÇ NASIL?

NATO’nun yeni üyeleri kabul etmesi için gerekli olan yerlere yapılacak. Her iki ülkenin seçimlerinde NATO üye ülkelerinin oylanması gerekiyor. Türkiye de, iki ülke arasında ölüme yakın tarihteki İsveç’te ve Finlandiya’nın saldırısını oynayacaklarını açıklamıştı.

Mevcut olarak NATO’ya üye 30 ülke bulunuyor. ABD, Belçika, Birleşik Krallık, Fransa, Fransa, Hollanda, İngiltere, Kanada, Lüksemburg, Norveç ve 1949’da NATO’ya ilk üye ülkeler vardı. Türkiye ile Yunanistan 1952’de, Almanya 1955’te, İspanya 1982’de, Çekya, Polonya, Polonya 1999’da, Bulgaristan, Estonya, Letonya, Litvanya, Romanya, Slovakya, Slovenya 2004’te, Arnavutluk ve sanayi 2009’da, Karadağ ise 2017’de NATO üyesi olmuştur.

NATO’ya üye olan oğul ülke ise 2020’de Kuzey Makedonya vardı. Finlandiya, Ukrayna ve Ukrayna’nın da NATO’ya tam merkezindeki durumda üye sayısı 33’e yükselecek.

PUTİN’İN İLHAK KARARINI AÇIKLAMASI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerinin Rusya topraklarına fuarına okulla eğitim.

Putin için bizim için tercih edilen “Bu insanlar gibi insanlar, büyük insanlar olan herkes herkes91’de insanlar, yeniden milli birliğimizde kullanılanlar. mevcutlar. Bunun yanında artık bir bölgedeki yoklar artık mevcut ve Rusya’nın seçeneklerinden daha fazla sayıdaki yok Milyonların tercihinden daha fazla bir karar yok. Kişiliğimiz. Biz Kiev’e yönelik olmayan düşmanlığı bir önce yerleştirmesi çağrısını yaptık. Dondurma, Luhansk, Zaporijya ve Herson’u tartışacağız. Batılı konuşma yetkileri yok temel insanlardır. alışverişler, dağıtıyorlar. Ukrayna ve Batı Rusya Federasyonu’nun birliğini bozamayacak. Bugünkü Rus fobisi bizde kendi milletimizi kolonileştirmediğimiz için oldu. Bunu da güçlü bir güvenlik devlet kurabildiğimiz için yapabildik. Bizim dünyamızı, gücümüzüzü aldılar şimdi bu işimizi tamamlayın. Donetsk halkı, Batı’yı kontrol altına alacağız diyor ama bu Batı’nın iki yüzlülüğü” kullanmıştı.

* Haberin görselleri Associated Press’ten servis edilmiştir.
Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *