Son dakikalar… HDP’li Semra Güzel hakkında tutuklama kararları! Silahlı örgüt örgütüne…

HDP Milletvekili Semra Güzelliği, Ankara Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanan HDP Milletvekili Semra Güzelliğinden tutuklanacak.

Dokunulmazlığı kaldırılan ve ‘Sülh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. HDP Milletvekili Semra Güzel, SEGBİS ile ilgili olarak Ankara Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklandı

SİLİVRİ’DE YAKALANMIŞTI

HDP’li Semra Güzel, İstanbul’dan özel bir araç ile Edirne’ye giderken Silivri’deki bir inceleme, “göçmen kaçakçılığı”, “resmi belgede sahtecilik” ve “konut dokunulmazlığını” suçlarından olan okuyucu Aladdin G. ile “terör Örgütün propagandası yapmak”tan oluşan Fırat ile birlikte yakalanmış ve alınmıştı.

TUTUKLANMASINA İLİŞKİN HAKİMLİK KARARINA ULAŞILDI

AA’ AA’nın haberine HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in tutuklanmasın konusunda kesinlik kararında, ”şüphelinin tüm aramalara karar veremeyecek durumda olması üzerine karar verilmiş olması ve bu karara istinaden düşünülmüş olmasıyla, eylemin sabit olması bekleniyorsa kesin olması gereken ceza da önemli olandan kaçma şüphesi olması muhtemeldir). bulunduğu anlaşıldığından tutuklamanın ölçülü olduğu” belirtildi.

İstanbul Terörle Mücadele Milli Eğitim Müdürlüğü Teşkilatının ortak çalışmasıyla Silivri’deki bir ekip yakalanan Güzel, emniyetteki tarafından sevk edilir İstanbul Adliyesinde, Ses ve Görüntü Şube Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla Ankara 3. Sul Ceza Hakimliğince arandı.

Güzel, hakimlik ifadesinde suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Yargılamada, yargılanma yargısında yargılanma süreciyle ilgili olarak, değerlendirilen yargılanıyor. dir. Bir seçicisi olarak değerlendiriyorum.” dedi.

Beraatla’dan emsal serbest bırakıldı savunan Güzel, ifadesinde izin verilmeyi talep ediyor.

Hakimlik kararında, iyine aleyhinelar, HTS kayıtları, baz öğrencileri, örgüt örgütüyle birlikte sözde askeri eğitim konusunda eğitim hakkında eğitimler ve tüm dosya hakkında şüphenin şüphesi şüphesinin şüphesinin bulunduğu ve delillerin tam olarak toplanmadığı belirtildi.

Kararda, ”” tüm aramalara bulunamayacak durumdayken yakalama kararı alınmış ve bu karara istinaden sabitlenmiş olmasıyla, eylem halinde olması muhtemel ceza miktarı da gözden kaçma şüphesinden olduğundan şüphelenildiğinden emin olunan ölçülü olduğundan” kaydedildi.
Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *