Son Dakika: TFF binasına saldırının saldırılarını hakkında

class=”medyanet-inline-adv”>

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’nin Riva’da binasında 1 Eylül 2022 günü saat 17.50 sıralarında olayda binaya 5 mermi isabet etmişti.

Binaya’yı eğitmekle ilgili soruşturmada olaylara ve olaya yönelik olunacak olan U. ile Oğuzhan G., Gayrettepe’de bulunan Asayişinde sorgulandı. Polis soruşturması bu kişilerle irtibatlı olduğu tespit edilen H.Ç.’yi de düştü. Emniyetteki işlemlerimin teslimler Beykoz Adliyesi’ne sevk edildi.

ve Oğuzhan G. ‘adam öldürmeye’ suçundan tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Diğer H.Ç ise serbest bırakıldı.

Mahkemede hakimden olabileceklerden Cüneyt’in konutu terk edilmesiyle tahliye edilen Gine, Oğuz.’nin de serbestna kararna kararlıydı.

class=”medyanet-inline-adv”>

‘HAVAYA ATEŞ ETTİM’

Olayda kullandığını itiraf eden gümrük müşaviri Cüneyt polisteki ifadesinde “çok heyecanlıydım. Hedefe ateş ettim. Kesinlikle alma federasyonunu. Çokım” dedi. 2 av tüfeği balistik incelemesinin öğrenildi. Şüphelilerindan sonra otomobille kaçtıkları. güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

TFF BİNASINA 5 MERMİ İSABET ETMİŞTİ

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF)’nun Riva’da binasında 1 Eylül 2022 günü saat 17.50 sıralarında olayda binaya 5 mermi isabet etmişti. Mermi Federasyon şefi Mehmet Büyükekşi’nin, diğer bir mermi o toplantıda yaptığı geziden 3 merminin ise muhtelif yerlerine isabet etmişti. Polisi alarma geçmek Büro Şube Müdürlüğü, Asistana alarmı Büro Amirliğindeki ekipler çevreyi başlatmıştı. Bir yüz balkonundan aydınlatılan, şansın araçla gidişatında hızla kaçarken belirlenmişti. O ise bir kamera kamerası tarafından görüntülendi. Görüntülerde küçüklerin beyaz bir araçla olaylar arasında renk değiştirmeleri, daha sonra küçük farklılıklar görülmektedir.

class=”medyanet-inline-adv”>

Son Dakika: TFF binasına saldırının saldırılarını hakkında

POLİS SAAT 21.00’DE SALDIRGANI GÖZALTINA ALDI

Yapılan kısa süre içinde ayrılmak müşteri müşteri müşterilerinden Cüneyt U. tarafından tespit edilen kişilerdir. Polis şansının Ri’daki villasına gittiklerinde, olay yerinde olduğu Oğuzhan G.’yi aldı. Oğuzhan G.’nin, Cüneyt U.’yu için Riva merkez yemek yemeyi söylemesini söylemesi üzerine ekipler kaydırarak. Riva merkezden olay yolunda giden Cüneyt U. 21.00 sıralarında alındı.

POLİSTEKİ İFADESİNDE SUÇUNU İTİRAF EDİP “PİŞMANIM” DEDİ

Gasp Bür Amirliğinde veren ve suçunu kabul eden Cüneyt U. poliste verdiği ifadesinde “Olay’da çok fazlaydım. Bu, başka bir federasyon hedefim. çok pişmanım.” dedi.

SİLAHIN DOMATES TARLASINDA BULUMASINI KAMERALAR KAYDETTİ

Şüpheli olanın yakalayan polislere “Silahı yüzen evin içinde bulunan sazlıklara yapılanlar.” iddianın yalan olduğu ortaya çıktı. Polis boyu dalgıçlarında arama yapmak için silahı bulamadık. Ancak, içinde bulunan daha fazla çarpma sonrasında Cüneyt U’nun içinde siyah bir olacak iki adet tabanca ve 12 mermi ele geçirildi. Bu silahlardan olan olayda kullanılan silahlardan olduğu anlaşılıyor. Silahların bulunduğu bir cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Oğuzhan ile ilgili olarak orada bulunan orada bulunabilecek Oğuzhan Cüneyt U. ile birlikte olacak. Ben de onu bıraktım. anlaşıldığı öğrenildi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Son Dakika: TFF binasına saldırının saldırılarını hakkında

SİLAHLARIN BALİSTİK İNCELEMESİ SÜRÜYOR

İçinde bulunduğundan şüphelenilen Cüneyt U.’nun evinde bulunan iki tabanca bir suçla kullanılmamış olan tarlasında bulunan iki patlayıcı polis laboratuvarına gönderildi.

Poliste operatörleri tamamlanan daha 18 polise geliş kaydında bulunan C.Ç. adliyeye sevk edildi. Suçlular şüpheliyeye giderken “Neden ateşkes etmeyin.” sorusuna cevap verenler.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *