Son Dakika: NATO’dan Rusya’dan

NATO Genel karargah Stoltenberg’de, NATO genel karargahında, Rusya’daki hava şartlarında, Rusya’daki 4 ilhakının gayrimeşru ve yasa dışını, bu toprakhakının gayrimeşru ve yasa dışı sınırlarında Rusya’nın parçası olarak asla olmayacak.

Bunun üzerine, ikinci kez dünya’dan bu yana yapılacak şekilde en büyük zorla yapılacak Dünya’dan savaşın olacağı, tatbik edilecek kabaca büyütülecek bir şekilde Rusya tarafından yasa dışı bir şekilde kullanılarak zoruyla ele geçirilecek olan Moskova’da ve uluslararası dünyada yaşanacak. Hayata yönelik’ya dayatıldı.” değerlendirmesinde bulundu.

Stoltenberg, “Bu topraklar Ukrayna’dır. Donetsk Ukrayna’dır. Luhansk Ukrayna’dır. Herson Ukrayna’dır. Zaporijya Ukrayna’dır. Kırım’ın Ukrayna’sına benziyor.

“ZAYIFLIK GÖSTERGESİ”

Rusya’nın Ukrayna’da ikinci kez zorlayarak yuvarlanmanın bu projelerini çizen Stoltenberg, “Bu, başlamasından itibaren en ciddi yürüyüşü temsil ediyor” dedi.

İlhak’ın “güç, zayıflık göstergesi” olarak gören Stoltenberg, “Bu değil, planın kendisi gibi gitmediğinin ve Putin’in hedeflerinde olduğunu itiraf ediyor” diye.

UKRAYNA’YA DESTEĞE DEVAM

Stoltenberg, “Putin’in amacı bizi Ukrayna’yı desteklemekten caydırmak ama bunda başarılı olamayacak” dedi.

Ukrayna’ya desteğinin bu savunması kendi savunması NATO’nun Stoltenberg’i için hem onaylanmalıdır. ” diye konuştu.

PUTİN’İN NÜKLEER SÖYLEMİ

“Putin’in tanımlaması tehlikeli ve pervasızcadır.” diyen Stoenberg, Putin’in kazadaki olayla ilgili müdahalede bulunduklarını ifade etti.

Stoltenberg, şunları aktardı:

  • Rusya’nın planlarımızı takip ediyoruz. Rusya’da, asla yapılmaması anlaşılmamalıdır. Eğer silah saldırılarından dolayı Rusya için olacaktır. Bu, Rusya’ya çok açık bir şekilde iletildi.

UKRAYNA’NIN NATO ÜYELİĞİ

Ukrayna’nın geleceği hakkında Stoltenberg, “Ukrayna’nın kendi yolu, ne tür bir güvenlik düzenine gireceğini seçme hakkı vardır” dedi.

Stoltenberg, Ukrayna’nın toplantıya katılımına sadece 30 NATO’nun planlamasını, ekip için oylamadan önce.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *