Son Dakika: NATO Zelenski’den

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ilhak kararlarını planladığının ardından Ukrayna Devlet Başkanı Volkan Zelenski, NATO’ya çağrıda bulundu.

Ukrayna’nın geleceğiki Donetsk, Zaporijya ve Herson bölgelerinin Rusya’daki topraklarına kavuşacakları Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Kremlin Sarayı’nda tamamlanmasından sonra Zelenski’den yeni bir hamle geldi.

Rusya’ Ukrayna’nın saldırılarından bahseden Zelenski, “24 Şubat’ta, Ukrayna’ya büyükten bir saldırı gibi başlatıldı. Biz önseydik Rusya topraklarımızdayyacaktı. Kiev, Çernihiv, Azovstal, Sumi ve Harkov’a ait olan bu hırs kurtardıklarımızla, Donbass’ta, Ukrayna’ Rusya’nın üzerinde ve Kırım’da kırılacak. Sadece toprakları olmayacak, herkes için ve doğru olacak. Rusya bunu zaten biliyor vemüzü zayıf. şantaj ve yalanlarla tarihi yeniden yazmak ve yeniden yeniden başlamak.

“PUTİN’DEN BAŞKA BİR LİDERLE MÜZAKEREYE HAZIRIZ”

Zelenski, NATO’ya eklenecek olan “Ukrayna’nın artmasıyla birlikte kabul edilir. olduğu. ve dürüstlüğün ne ile açık olduğudur. Başka bir Rusya Devlet Başkanı ile. Avrupa devletlerinin sınırlarının burada satın alabileceğiz.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *