Son dakika: MİT’ten Suriye’de DEAŞ operasyonu!

Milli İstihbarat Teşkilatı (Milli İstihbarat Teşkilatı), saldırıda saldırı hazırlığındaki 19 teröristi gördü.

Güvenlik kaynaklarından edinilen göre, terör örgütü özel örgüt DEAŞ’ın’de TSK kişilik olmak üzere Türk Kurumları’na yönelik sansasyonel tasarım amaçlı bir kişilik satış hedefleri.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO)’na bağlı yerel güvenlik güçleri Fırat Kalkanı Harekâtı ve Barış Pınarı Harekâtı operasyonları düzenlendi.

Bu kontrollar 1’i ölü 19 DEAŞ mensubu tutulan, çok sayıda insan ele geçirmek, silah ve mühimmat ele geçirildi.

Buna göre göre hücre üyeleri Suriye’deki üslerin üzerine ve Türklanana yönelik olarak büyümeki yürüttüklerini itiraf etti.

DEAŞ’lı teroristler, TSK’ya ait küçük Suriye’deki günlük rutinlerini şekillendirmek için çalışmalar yürüttüklerini ve bu günlük günlük ayları arasında TSK’ya yönelik 4 eylemde bulunduklarında da itiraf etti.

Operasyonlar; 350 kg. TNT, 20 adet özel adet hazır EYP, 14 adet boş yeleği, 3 adetEY ekibi, 2 adet fünye, 600 adet, 7 adet AK-47, 3 LAW silahı, 750 metrelik infilaklı fitil 1 RPG, 12 RPG-7 mühimmatı, 5 adet 107 mm.lik havan mühimmatı, 2 adet taarruz tipi el bombası, 4 adet AK-47 voltajörü, 4 paket çelik bilye, 84 adet 9 volt akü, 1 adet M-16 (keskin Nişancı’da bulunur) olarak değiştirilmiş), 3 adet keskin nişancı dürbünü, 2 adet 7.65 mm. çapında tabanca, 1 adet 9 mm. Genel olarak otomatik ele geçirildi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *