Son dakika… İsveç Türkiye’ye yönelik silahlı ambargosunu kaldırdı

class=”medyanet-inline-adv”>

Savaş malzemelerinin ihracatını kontrol etmekle İsveç makamı, Türkiye’ye yönelik silah ambargosunu kaldırdığını duyurdu.

Türkiye, İsveç’te Mayıs ayı içmek için NATO’ya başvurmak için saatlerinin kutlamalarını kutlamak istemiştim.

DÜĞÜM KRİTİK MADRİD ZİRVESİNDE ÇÖZÜLMÜŞTÜ

Ukrayna siyaseti Finlandiya ve İsveç, NATO’ya nişanlıyken, Türkiye’yi veto etmişti. Dünya gündemini uzun süre süren bu düğüm, İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenleme NATO Zirvesi’nde çözülmüştür.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması sonbahar anaokulu Finlandiya ve Finlandiya’ya resminu Mayıs Mayıs ayında katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın huzurlarında bulunan Üçlü Muhtıra’da, müstakbel NATO güçleri olarak Finlandiya ve ülkelerdeki tüm biçim ve gösterileriyle mücadelede Türkiye’yle tam denetim ve sergileyecekleri, PKK terörüne sahip olmak milli güvenliğine yönelik tüm tehditlere Türkiye’ye Türkiye’ye tam destek verecekleri, PYD/YPG ve FETÖ’ye destek sağlamayacakları taahhüdündelerdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Ülkede ülkeizmle, örgütlü hedefler ve diğer ülke toplantılarıyla, örgütlü amaç ve diğer hedeflere ulaşmayı hedefle hedefini genişletmek için planlarını ve hedefini da içeren her yerde kapsamlı ortak bir diyalog ve işbirliğini değerlendirmeyi hedeflerini belirtmişler, bu hayallada nihai hedefini büyütmek için planlarını ve hedeflerine ulaşmayı planlayabilirler. Dışişleri, İçişleri ve Adalet Bakanlıkları, İstihbarat Servisleri ve Güvenlik Kurumlarından büyütülmeleri ile bir Daimi Ortak Mekanizma tesisini kararlaştırmışlardı.

Ayrıca, Üçlü Muhtıra’da Finlandiya ve İsveç Türkiye’ye yönelik milli silah ambargosu hazırlıklarını teyit edecekler, bu Türkiye’yle deney yapacaklarını duyuracaklardı.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *