SON DAKİKA: Bakan Nebati’den EYT Açıklaması

MEMUR VE EMEKLİ ZAMMI MESAJI

Memur ve emekliler ile ilgili toplu sözleşmeden sonra ikinci 6 ay bir gelir daha gelecek. Ayrıca baskı farklı oluşumlarsa o fark da yerleşimi. Bunlar düşünülerek yaratıldı.

Resesyon riskinin ortadan kalkıyor. Emtia fiyatları daha ılımlı hale geldi. Özellikle enerji fiyatlarının aşağılanmış olması bizim için büyük bir avantaj oldu. Bütçe performansı beklenenden daha iyi gelecek.

Devletimizin ebeveynliğinde o kadar önemli altyapı hizmetleri yapıldı ki, şu anda altyapı ile ilgili ulaşımdan eğitime eğitimden sanayisine ulaştırmaya tarıma savunma sanayine kadar aklınıza kadar her alandaki yatırımlar çok hızlı bir şekilde dağıtıldı

İşte bu programın sonunda malum gideceğiz. Kağıthane-İstanbul metrosunun açılışına. Yatırımların durmadığı ve her türlü ihtiyacın karşılandığı bir dönem ile biz hareket ediyoruz. Şimdi bu açıklamaların bize katkısı aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin bulunduğu jeopolitik ve coğrafi bölgeye göre da katkıyla birlikte yürüdüğünde inanılmaz bir ivme kazanıyor.

Şunu demeye çalışıyorum; Bakın Türkiye şu anda İstanbul’dayız. İstanbul’da Merkez’i kapsıyor 1,3 milyarlık bir insan kitlesine ulaşabiliyor ve bunların 26-27’sini götüren bir ticaret hacmine sahip. Salgın yakın olağanüstün isteklerinin karşılanmasının gerçekliğini ortaya koydu. Savaş bu gerçeği pekiştirdi.

Türkiye tam bir üretim merkezi haline dönüştü ve üretim merkezi haline dönüşürken bulunduğu yerin avantajlarını kullanıyor. Ne demek bu; Şimdi biz Türkiye Cumhuriyeti olarak Osmanlı’dan tevarüs eden bir medeniyetin Cumhuriyet’te içindekileri izliyoruz. Şimdi Türkiye Afrika ile çok özel açıklamalara sahip Sayın Cumhurbaşkanımız giderken zaman şarkılarla Türkülerle halaylarla karşılanıyor tüm toplum ve üst düzey temsilciler tarafından ama batıyor evlerinden biri gibi Macron gittiğinde yuvalanarak yerine gitmeyeye çalışıyor. Böylesine özel bir ilgi gösteriliyor ve Sayın Cumhurbaşkanımızın 20 yıllık izlediği Tüm dünya tarafından da kabul edilen bir lider haline dönüşmüş durumda Türkiye Cumhuriyeti’nden izleniyor.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *