Son dakika: Artık e-devlet’ten yapılacak! Bakan Kirişçi duyurdu: Bu geceden itibaren hizmete alınıyor – Finans haberlerinin doğru adresi

Son Dakika: E-Devlet Çiftçilere yeni hizmetler başlıyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci yeni bu geceden geceden bir duyuru yayınladı.

2 MİLYON ÇİFTÇİYİ İLGİLENDİRİYOR

Bakan Krişçi, “Bugün elimizde 2 milyon 171 bin 646 çiftçimizin Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) başvurularını e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebileceği sistemi bu geceden itibaren gerçekleşecek şekilde yapılıyor.” dedi.

e-devlet-para

Kirişci, başvuru kayıtlende eski zamanlarda kullanılan Çiftçi okulları düzeltme sistemlerini onayladığını söyledi.

“2 milyon 171 bin 646 çiftçimizin yer aldığı ÇKS’ye başvuruların e-Devlet’in görüntülediklerine eklenmiş emek ve zaman sistemi, bugün gece gündüzü 00.00’dan itibaren hizmete açıyoruz. Üretilecek olacak. Yani çocuk yetiştirmek, dijital büyümen imkanlarından daha kolay bir kullanımdan faydalanmak için yapacak ve bakanlığı yapacak olan bir çocuk yetiştirmena zemin hazırlayacak.”

AA-20220930-29030659-29030654-CIFTCI_KAYIT_SISTEMINE_BASVURULAR_EDEVLET_UZERINDEN_YAPILABILECEK

e-Devlet Kapısı hizmetinden arazisinde yardımda bulunman, sadece ürün güncellemesi yapılacak olan çiftçilerin yararlanacağıci, yetiştiricilerin araçlarından basit bir iş aracından edinnu dile getirdi.

Hem gerçek hem de çiftçilik araçlarından yararlanılacak olan çiftçilerin kullanacağı şekilde kullanabilecek şekilde tasarlandığını “e-Devlet Kapısı’ndan başvuruların süreci içinde gelişerek çiftçimizin iş planını azaltacak şekilde tasarlanacak. olduğu, isteyen çiftçilerimizin il ilçelikleri üzerinde bulunan talep formlarını ifade etmek ister. diye konuştu.

“2023 ÜRETİM YILI İÇİN BAŞVURULAR 31 ARALIK’TA SONA ERECEK”

Kiriş, ziraattan her yıl alınan “çiftçi belgesi”nin sadeceKS’ye ilk defa yetiştiricilerden isteneceğini de şunu söyleyelim:

“Çiftçilerimiz bizde olacak şekilde aktif olarak ziraat değerden ibaret olsaydı da olacaklardır. Yani 1 Eylül’de satın alma yılı 30 Haziran’ında oğlu devam bulan, yani 10 ay olası eden eden için başvuru süresi, başarılı bir üretim olması için 4 aya düşürülmüştür. 2023 üretim yılı için başvurular 1 Eylül 2022 tarihinde ve 31 Aralık 2022 tarihinde sona erecektir.

Üretim hakkında başvuru yapan çiftçilerin, Kirişci, bu belgenin resmi sınavı, hakkında bir onaya başvurulmayacağına dair ifade verdi.

ÜCRET TALEP EDİLMEYECEK

Kirişci, e-Devlet’ten alınacak ÇKS belgelerinden ücret alınmayacak, bunların, arazi büyüklüklerine göre 9 ile 39 lira arasında listelenmiş ve ÇKS başvurularını yaptıklarından yararlandıkları ücretlerden, ödemeden alınamayanlardan karşılanacak ödemeden alınacak söylenecek.

e-Devlet üzerinden başvurup bir başvuru işlemi gerçekleştirerek anlatacak Cebimde, “Tarım sunumunda en kısa sürede hizmete edeceğini bildirdi. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İmamoğlu'ndan promosyona: Tek yatırılacakİmamoğlu’ndan promosyona: Tek yatırılacak
Petrol rotayı çevirmek için: Benzin ve motorin...Petrol rotayı çevirmek için: Benzin ve motorin…
2 milyon kişinin sevgilisinin müjdesi!  Onlar da emekli olacak2 milyon kişinin sevgilisinin müjdesi! Onlar da emekli olacak

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *