Sivas’ta ekmeği ucuz satan esnaf rakibi yer alıyor

Bir fırıncı, aldığı tehditlere rağmen işleten günahların çok olduğunu söyledi ve hayır duası olabilmek için ekmeği 2 TL’den vatandaşa sattığını ifade etti.

Sivas'ta ekmeği ucuz satan esnaf rakibi yer alıyor

Sivas’ta 21 yıldır fırıncılık yapan Ali Yıldız, oturduğu mahalledeki insanlara ucuz ekmek imkanı sunuyor.

Fırıncı, sahiplerinin ucuz ekmeğe ulaşabilmesi için ve hayır dualarını alabilmek adına ekmeğin fiyatını elden çıkarmak için daha ucuza satarak 2 liraya indirdi.

Vatandaşın gönlünü kazandı

Yıldız, bu durumu Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde bulunan fırınına, Ekmek, poğaça ve simit 2 lira. Bir ekmek çalmanın günahı olmaz, bin ekmek paylaşmanın günahı olur.” yazılı pankart asarak duyurdu.

Sivas’ta normal şartlar 3.5 liraya satılan 200 gram ekmeğin fiyatını indirerek 2 liraya satmaya başlayan Yıldız, müşterinin gönlünü kazanmayı başardı.

Vatandaşların hayır duasını almak istediklerinde Yıldız, 2 liradan sattığı ekmekten kendisine yetecek kadar para kazandığını söyledi.

Sivas ta uçağı ucuz satan esnaf rakibi 1. sırada yer alıyor

Meslektaşları tarafından tehdit altında

Ucuz ekmek sattığı için arkadaşları tarafından tehdit edildiğini dile getiren Yıldız, fiyat politikasından dönmeyeceğini ve böyle devam edeceğini söyledi.

Fırın işletmecisi Ali Yıldız, “Para kazanmak çok güzel yalnız uzun vadede helalinden kazanmak önemli. Kimse yanlış anlamasın, benim fırıncı camiası ile ve Sivas’taki diğer meslektaşlarım ile bir zarfım zorum yok.

Sivas’ta bir fırıncı aldığı rakiplere rağmen 2 liraya ekmek satıyor VİDEO

“Sistemin bir noktasının kırılması lazım”

Deli de değilim, sokaktan da para topluyorum. Ama sistemin bir merkezi kırılması lazım. Sivil toplum kuruluşlarının bu noktaya duyarlı olması lazım. Birkaç tane meslektaşım arkadaş, farklı muhabbetler yaptılar. Bunun içinde tehdit şantaj da dahil.

Olayı adli mercilere yansıttık ama duyarlı olunmadı. Aslında sıkıntılarımız çok. Ama gücümüzün yettiği kadar, Allah’ın kullanım ömrü boyunca de biz bu fiyat politikasını böyle devam ettirmeye sahip.” dedi.

Sivas ta uçağı ucuz satan esnaf rakibi 2. sırada yer alıyor

“Benim günahım çok dua almak istiyorum”

Fırıncı Yıldız, günahlarının çok olduğunu ve bu yüzden dua almak istediğini ifade ederek: “Benim günahım çok, dua almak istiyorum. Başka bir bakışı yok. Tabii bu mesajı anlayan anlıyor. Takdiri ben misafire bırakıyorum, Sivas halkına bırakıyorum. Herkes 3 buçuğa satarken bizdeki fiyat duyunca önce şaşırıyorlar. Zaman zaman izdiham oluyor. gelen boş çevirmeye çalışma.” diye konuştu.

Sivas ta uçağı ucuz satan esnaf rakibi 3. sırada yer alıyor

“Normalde 3 buçuk liradan satılması gerekiyor”

İHA’nın haberine göre, vatandaşa iki liraya sattığı ekmeğin 200 gram atmosferi çizerek, “Allah bin bereket versin karnımız doyuyor. Gramı Belediye rayici 200 gram. Standart olarak 3 buçuk liradan satılması gerekiyor. Tesadüfü tarttığımız ekmekler 205 210 gram geliyor. Simit poğaça da aynı fiyata. Önümüzde ki haftalarda ürün yelpazemiz biraz daha genişletiyor.” kullanım kullandı.

Sivas ta uçağı ucuz satan esnaf rakibi 4. sırada yer alıyor

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *