Şirinler Köyündeki Tek Dişi Neden Şirine?

geçenlerde yeğenim the smurfs 2 davranışları ben de biraz izliyor, geçmiş dönemlerin en popüler çizgi filmiydi. sonrasında nostalji yapmak için şirinler’in eski bölümlerini tekrar etmeye başladım. kahvaltı yaparken, dinlenirken vs. kafa dağıtmak için seyirciyim yani. çocukken insan bazı şeyleri fark etmesi, bana bir aydınlanma geldi. bu şirine’nin olayını tam anlayamamışım. yani bütün şirinler erkek, tek kadın şirine (smurfette). lan bu nasıl iş?

evlerin bulunduğu yerlerde belçikalı karikatürist pierre culliford tarafından yaratılan şirinler’in 107 karakteri olduğu biliniyor. çok zeki ve ulvi bir bilim insanı olan gargamel ve sevimli ve zeki kedisi azman, kötü şirine’yi büyü yaparak meydana getiriyor. gargamel’in tek amacı şirine’nin şirinköy’de casusluk yapması. bir nevi trüva atı. gargamel’in yarattığı şirine, siyah saçlara, beyaz düz bir babet ayakkabıya ve demo kıyafetlere sahip.

Şirinler köyüne sızdıktan sonra gargamel ile makyaj aynası resimli görüşme yaparak planlarını ortaya çıkarır. kötü şirine bütün şirinlerin kalplerini fethederek gargamel’e götürmek için planlar yapıyor. buraya kadar her şey normal.

ilk başlarda seksiliklerden fersah uzak olan kötü şirine, şirin baba’nın yuvalarından sonra, şirin baba tarafından büyüyerek mini etekli, stiletto verilen, sarı perişan bir afete dönüştürülüyor ve iyi bir şirine olarak şirinler köyünde yerleşime devam ediyor. köyün içinde hipnotik zehirli parfüm sıkıp, ince siyah giysili çorap giyerek makine mühendisliğindeki tek kız gibi gezip köyü hipnotize ediyor.

ben burada biraz işkillendim. Şirin baba denen yaşlı kurt, seksapeliteden çok uzak olan kötü şirine’yi neden bu hale dönüştürdü, yoksa kendi fantezi dünyasının yarattığı biri mi acaba? Herkes şirin baba komünist mi acaba diye oyalanırken yaşlı kurt, bütün üyeleri erkek olan bir köyün kontrol altında tutmak için en garanti yolunu seçiyor amk.

Düşünürseniz, köyde sadece şirine var, diğer herkes erkek. bu köyde neler yaşanıyor müge anlı’nın el atması gerekiyor. ben olay bağıntısını bir figürle konuşmaya çalıştık:

bu eyşanımsı şirine, bütün köyü fıldır fildir parmağında oynatıyor. sabahtan akşama süs püs, ayna karşısında g*tüm var pozu falan, sinsi yılan… işi gücü de yok, kapı kapı avm geziyor. yahu bir de kadının her dediği bir subliminal mesaj içeren, sinirlerim bozulmuştu amk.

misal, güçlü şirin’e en şuh ses tonuyla diyo ki: “güçlü şirin, sen gerçekten çok güçlüymüşsün.” ahahahha lan nooldu, duvardan duvara mı vuran kimse görmeden? Müzisyen Şirin’e, “saksafonu ne güzel çalıyor, ben de çalabilir miyim?

diğer beta şirinler de çeşit çeşitleri sergiliyor ki aman şirine denen sinsi yılan kendilerini pas verir mi diye. bütün abazan şirinler tek alternatifleri olan fettan şirine Doğum günün hiç olmadığı kadar romantik fantezileriyle adeta avare gibi dolanıyorlar köyde.

aslında işin doğrusu, şirine de olmasa o mavi abazanların köyünde s*ksen durulmaz. çok sıkıcı…

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *