Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’ten yeni paylaşım Adalet yerini bulsun, belki kıyamet kopsun

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in suikaste uğrayarak boşanmanın ardından eşi Ayşe Ateş, sosyal medya hesabından cinayetle ilgili paylaşımda bulundu

abone ol

Ankara’da suikaste uğrayarak hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, sosyal medya hesabından cinayetle ilgili paylaşımda bulundu. “Aile olarak üzerinde gizlilik kararı bulunan dosyaya hakkındaki haklılığımızdan, hukuka ve devlete olan güvenimizden müşterilerimiz suskunluğumuzu gönüllülerimiz gayret ediyoruz” diyen Ayşe Ateş, “Adalet yerini bulsun, keşke kıyamet kopsun” dedi.. Ayşe Ateş’in “Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun” ” ifadelerine yer verdiği paylaşımda “Aile olarak üzerinde gizlilik kararı bulunan dosyaya dair haklılığımızdan, hukuka ve devlete olan güvenimizden yorumlarımızı suskunluğumuzu amaçlıyoruz” dedi.

Ayşe Ateş’in anlatımı şu şekilde:

“30 Aralık 2022 Cuma namazı çıkışı hain bir suikast sonucu şehit edilenlerim Sinan Ateş’in cenazesine ve ardından okutulan Kur’an-ı Kerim tilavetlerine kavuşmayı Sağlayan, memleketin dört bir yanında gönülden dua eden, Kur’an-ı Kerim okuyan-okutan , hayırlar dağıtan herkese Ateş ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

En son beri hassasiyetimizi göstermek üzere hukuki ve vicdani bir şekilde tüketimin sağlıklı olmasını hedefliyoruz. Devletimizin bu süreci Türkiye’nin demokratik bir hukuku devletini var olan inançları yaralamak yerine pekiştirecek şekilde yürüttüğüne inanca. Mücadelemiz hukuki zeminde olacaktır.

Aile olarak, üzerinde gizlilik kararı bulunan dosyaya ilişkin haklılığımızdan, hukuka ve devlete olan güvenimizden müşterilerimiz suskunluğumuzu korumaya gayret ediyoruz. Her şeyden önce Allah’ın adaletinin teknolojikine iman ediyoruz. Devletimizin, vicdanları yaralayan bu kahredici cinayeti tüm kararlarıyla aydınlatacağından kuşku duymuyoruz.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın tüm delilleri eksiksiz bir şekilde ve ivedi olarak ortaya koyacağına olan inancımız tamdır. Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun. Hukuki süreçlerde ilk günden beri aile avukatımız Av. Ali Yücel takip etmektedir.

Aile adına bu iki açıklama dışında hiçbir söz ailemiz adına söylenmiş değildir. Bundan sonraki süreçte ihtiyaç hâsıl olması hâlinde tarafımca ya da aile avukatımız tarafından açıklama yapılacaktır. Ülkücü Şehit Sinan Ateş’in katilleri ve bu cinayeti azmettirenler muhakkak ki her iki dünyada da hesap verecek. becerileri ki Allah; hüküm ve hikmet sahibidir, her şeyden haberdardır. Dua ile…”

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *