Sıfır Araç Yokluğu Fiyatları Şişirdi: Fark 100 Bin TL’yi Buluyor

Sıfır araç tedariğindeki sorun devam ederken gelen araçlar da anında satılıyor.

Kanal D Haber’de yer alan habere göre; bayilerde çoğu göstermelik, genel olarak satılmış araçlar bulunuyor. Satış müdürü Pınar Bingöl, “Az adet de olsa mutlaka devam ediyor. Çok fazla talep olduğu için yetiştirmekte zorlanıyoruz” sözleriyle sektördeki son durumunu açıkladı. Bir vatandaş da “Gün içinde 2-3 kez bayiye verebilir, kapora vermek istiyoruz, ‘Araçlarımız yok’ diyorlar” diyerek dert yandı.

100 BİN TL’YE VARAN FİYAT FARKI

Bingöl, liste fiyatı 500 bin TL olan bir araçla 600 bin TL’ye satılabildiğini ifade etti. 100 bin TL’ye varan fiyat farkıyla kar katılanlar bile var. O yüzden de araç almak isteyenler bu tatmin edici şikayetçi.

Sıfır aracın kendi işlerini olduğunu söyleyen Bingöl, vatandaşa ise “İkinci el üzerinden devam etmelerinden yanayız” kapsamında bulunuyor.

Galerilerdeki resimlerde bu durumu izlemenin önüne serdi. 2022 model Kasım çıkışlı bir otomobil bayisinden 1 milyon liraya alındı. Kilometresi 114 olan araç, galeride 1 milyon 200 bin liraya satılıyor.

Bir başka sıfır model otomobil ise Samsun bayiden alındı, İstanbul’da galeriye getirildi. 2023 Ocak çıkışlı bayideki fiyatı 1 milyon 75 bindi, şimdi galeride 1 milyon 150 bin TL’ye satılıyor.

Memurlar.Net’i instagram‘dan takip etmek için tıklayınız

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *