Shevchenko’ya Covid-19 engeli İngilizce Kuntz geldi! Yaşlı diye veto edilen isim…

class=”medyanet-inline-adv”>

Kuntz’dan 1 yaş küçük olan Stanislav Cherchesov ‘yaşlı’ olduğu zaman elendi. İstanbul’a gelemeyince daralan takviminde apar topar Kuntz ile sözleşme imzalandı.

1- Evet Ligi’nden C Ligi’ne çıktı ama mutlu B belki. Sevinmiyoruz. Sebebi de Lüksemburg ve Faroe adları gibi görünen biz futbol ve gidişler. Kimsenin gözüyle ilklerimizde maçlarda 13 puan 4 maçta gol yemeden 14 golü yemeye gidiyoruz. Ülke futbolu yine moralsiz, yine keyifsiz, yine karamsar. Grupta oyuncumuz 6 maçın ilk 4’ü süper ama son 2’si berbat. Her ne kadar bardağın dolu tarafı çok olsa da boş tarafı revaçta!

class=”medyanet-inline-adv”>

BU İŞ BÖYLE GİTMEZ

Şu son iki maçta rezil futbola bakanların karşılaştırması şu şekilde: “Bu iş böyle gitmez, Kuntz’la olmaz.”

Abartmadan, futbolla ilgili insanların yüzde 80’i böyle düşünüyor. Zaten olası olası hiç sevemediler onu.

“Stefan Kuntz da kim arkadaş mı? Kariyeri, ne? Şimdiye kadar üst düzeyde görev yapmış mı? Milli takım teknik direktörlük koltuğu bu kadar basit bir yer mi? Bu gömlek ona üç beden büyük” dediler. Türk ülke pek yakıştıramamıştı Kuntz’u milli maçamıştı. Peki Kuntz seçimi nasıl yapıldı, neden tercih edildi, o alternatif dönemleri kimdi? Asıl sorulması sorgulanması gereken konu bu

2- GÜNEŞ SONRASI 2-3 KARŞI OYA RAĞMEN KARAR YABANCI OLDU

Bakın bundan sonra tercih edilmeyecek… tam bir yıl öncesi, bugünler. Eylül ayı başı. Şenol Güneş’le Yolları ayrılıyor. Bundan sonra TFF’nin milli takımlarından bir yönetim kurulu üyesi Selim Soydan da “Artık bu görevi gitmek istemek”ten geleceğinden bahseder. Dönemin TFF Eğitim Bölümü, Hamit Altıntop’u yönetim teknik direktör konusunda ona tek verir. Yönetimin kurulu 2-3 kişiye karşılık yeni teknik direktörün olması konusunda karar alır. O dönem adları yazılıp çizilen herhangi bir yerli teknik ayak izi gelmez. Hami Altıntop başlar. Tek tek tek adamlarla görüşerek ilgili TFF teknik başkanı Nihat Özdemir’e iletir.

class=”medyanet-inline-adv”>

Shevchenkoya Covid-19 engeli kullanımıca Kuntz Gelmiş Yaşlı diye veto edilen isim...

3- 59 YAŞINDAKİ CHERCHESOV ‘YAŞLI’ DİYE VETO EDİLDİ

İlk gelen isimlerden biri olan Rusya Milli Takımı’ndan yeni gelen Stanislav Cherchesov olur. 1963 doğumlu olan 59 Cherchesov adından bahsederken ortak görüş; genç, hedefli olan ve aç bir isim olması, fikir birliğine yaşlı teknik adamlar listelenir. sonraki alan gelen ve gelecek nesil teknik direktörü 46 Andriy Shevchenko olur. Altıntop, Shevchenko ile bir telefon görüşmesi yapar. Bu görüşmeyle geçince ikinci konuşma TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı yapar. Sonuç olarak yine karar olacak Shevchenko’da kılınır.

class=”medyanet-inline-adv”>

4- İNGİLTERE’NİN KIRMIZI LİSTESİ HER ŞEYİ ALT ÜST ETTİ

Shevchen, TFF yöneticileriyle sıralamada İtalya’dadır. İstanbul’a yüz yüze görüşmeye davet edilir. Bir gün süre istenmiş. Ancak bir gün sonra Ukraynalı teknik adam Covid-19’u İstanbul’a doğrun iyinizi söyler. Gerekçesi de; ailesi İngiltere’dedir. Birkaç gün içinde İngiltere’ye gitmek zorunda olan İstanbul’a halinde, İngiltere’nin Türkiye’yi o dönem kırmızı listeye almasından dolayı 10 gün gibi bir sürede ölmek üzere. Bizimkiler “Pekin” yapım aşaması.

Shevchenkoya Covid-19 engeli kullanımıca Kuntz Gelmiş Yaşlı diye veto edilen isim...

class=”medyanet-inline-adv”>

5- STEFAN KUNTZ, CHERCHESOV’DAN 1 YAŞ DAHA BÜYÜK

TFF kanadı Shevchenko’da ortaya çıkan bu olaydan sonra bir taraftan “Ne gelelim” diye karaken, bir gün da adayların tekrar tekrar iddiaya girer. O sırada Hamit Altıntop adayları arasında yer alan ve “Olur”dan da satın alınan, ‘yaşlı’ diye veto edilen Cherchesov’dan 1 yaş büyük olan 1962 doğumlu Stefan Kuntz’un dört yaşında ve gelebileceğini söyler.

6- TERİM VE GÜNEŞ’TEN ÇOK DAHA DÜŞÜK PARAYA ANLAŞMA SAĞLANDI

Stefan Kuntz İstanbul’a davet edilir. Apar Riva’da Hamit Altıntop’la birlikte dört yönetim kurulu üyesi Alman teknik adamla üç saati bulan bir görüşme satıcısı. Herkes masadan olumlu farklılık. Kuntz, Almanya Futbol Federasyonu’ndan izin alacak olan İstanbula dönüşecek, aynı gün ülkesine geri döner. Shevchenko cephesinde de bu seyahat olsunden olsun bir bağışlamanca, “O zaman Kuntz” denir. Kuntz’yi bizimkilerin olurunu, yetiştirme olanelerden, hırsı ve bizimkilerin olurunu.

class=”medyanet-inline-adv”>

‘KEŞKE 48 SAAT DAHA BEKLESEYDİK!’

Fatih Terim’in geçmişi 3.5 milyon, Şenol Güneş’in 2.5 milyon Euro’ya işletmek için Stefan Kuntz’la yaklaşık 1.1 Euro’ya üç yıllığına el sıkışılır. Çünkü zaman çok daralmıştır. Milli görünüm 8 Ekim’de Norveç ve 11 Ekim’de de Letonya ile oynayacağı iki kritik maç var. ilk karşılaşmaya sadece iki hafta gibi kısa bir süre geçmiş. Ve Türkiye Futbol Federasyonu, 20 Eylül’de Kuntz ile İstanbulda sözleşme imzaları. ilginç ikitir, o imzadan sadece gün sonra, 22 Eylül günü Türkiyeyi kırmızı listeden çıkar. Kısmet.

MİLLİ MAÇLARDAN ‘SAKATIM’ DİYE TÜYENLERE DE BİR ÇİFT LAFINIZ OLACAK MI?

Stefan Kuntz’a ağzınıza söylediğinizi söylediniz. Keza Hamit Altıntop’a da… Hani ben bir ağzından de şu milli maçlardan “Sakatım” diye tüyen futbolculara bir çift laf söyleseniz. 7-8 oyununda oynayacak duruma gelmeyecek mi hiç beklenmeyecek mi? Acaba bunlar bu kaçışları sahaya sürdüklerimizi de yönlendirmek etkilemiş olmasın. Ne oynamaya? Bence Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun Stefan Kuntz’dan önce sorgulaması ve soruşturması gereken konu bu iki milli maç öncesi ve antrenmandan çıkan futbolculardır. Hafta sonu peşinde. Tribüne mi yoksa sahaya mı çıkacaklar, hep beraberlik.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *