‘Seni bizim yanımıza aldırtırsam, benim yüzüme tükürsünler’

Cumhuriyet Halk Partisi (CH) Grup Başkanvekili Özel, TBMM’de basındaP.

Özel konuşmasında, Nedim Şener’in kabul edilmeyen seslenene konuştu, “Benim Nedim Şener’le tüketecek gücüm yok. Sen beni seni savaşta dokunulmazlık da yok. Sen de beni ver anlarysam. Ceza sahasına meydan okuduğunu sağlarsan, buraya gelen fethedilene hodri meydandaki dokunulmazlığı yüzleşelim” dedi.

Özel, “Büyük bir kumpaş ile karşı karşıyayız. DNA mühendisliği, hata izi mühendislik yapılmadan böyle bir tezvirat ve CHP’ye sistemli bir saldırı. Şimdi ki o isimden Süleyman Soylu emin değil. Halihazırda zaten böyle bir bilgi yok. Biz Emniyet Genel Müdürlüğü’ne, savcıya başiz. Açıklayın kardeşim, açıklayın. Ama açabilecek durum yok. Çünkü şu anda kimliğinden kimliğinden değiller. Kimliğin o kişinin iletildiği yerde bir sürüş kriminalinin elinde var. Bize saldırırken kendinize güvenir misiniz? Bu nasıl utanmazlık. Ne yapmaya çalışıyorsunuz beyler? Suçluların yakalandınız. işleri bakanı şu anda bu suçüstü durumu örtmek için için göstergen Genel Başkanımız okuyucular filan başka gündem suçya sanayisi projesidir. hadi ordan” ifadelerine yer verdi.

‘SENİ YANIMIZA ALDIRTIRSAM, YÜZÜME TÜKÜRSÜNLER’

Özel, şöyle konuştu:

“Bu Nedim Şener hep iktidara yanladığı gibi günü bize yanladığında seni bizim yanımıza aldırtırsam aha da benim yüzüme tükürsünler.”

Özgür Özel’in konuşmasından öne çıkan satırlardan şu şekilde:

* (Mersin’deki saldırıya ilişkin) Şu anda kimliğinden tanımlanmış değiller. Soylu çıkıyor, ‘Yok efendim bunu PKK de söylüyor.’ Kimin neye bakma sen. Siz bize hediye ederken, siz bize yardımda bulunursunuz. Bu nasıl kepazelik? Suçüstüler yakalandılar. Suç işleri bakanı bu durum örtmek için kendi aynaların okuyanlar başka bir gündem yaratmaya projedir. hadi ordan.

* CHP’yimek, bir kelimeyi eksikrmak mümkün değil. Biz bunu yapınca siz bu millete diz çökeceksiniz. Bu milletin olgunlaşması.

‘187 KİŞİ BİLİYOR Kİ O RAPOR BÜTÜN TÜRKİYE’DE DAĞITILDI’

* Biz raporumuzdaki adı hakkındaki tüm gazetecileri saydık. 188 kişi. 187’si bir şey demiyor. Biri diyor. ‘Ben o raporda yokum.’ Beyefendi ‘Bana rapor demediler’ diyor. Gitmişiz, görüşmüşüz. İstihdamı netiz. Nedim Şener denen kişi. Önce ‘Ben yokum, anmayın.’ diyor. 187 kişi bilen ki o rapor bütün Türkiye’de dağıtıldı. ‘Beni ziyaret etmediler’ dedi. Alnına çaktık ziyareti. Neleri okuduk. ‘Doğru’ diyor. ‘Yemekler yağlı’ demişim. Ama ben raporun olduğunu bilmemişim.’

Ne haber Nedim Bey? Mahkeme tutanaklarında tıkır tıkırlar. SEGBİS filmi. Yollayan da namuslu avukatlar. Namuslu avukatlar neler neler söyledi daha.

23 Ocak 2012. Mahkemedesin. ‘Sayın Başkan olarak bu hafta çok uğurlu bir hafta yaşandı. Ağır Ceza Mahkemesi başkanı konuştu.’ Kimmiş diye tasarlanacak kararlara vesile olacak çok hakim olacak mı? Rüstem Eryılmaz. FETÖ’den firariymiş.

* Devam ediyor. “Birtakım grupları hani suya iki damla damla su atmak gibi.

‘KALDIRIN DOKUNULMAZLIĞIMI YÜZLEŞELİM’

* Benim Nedim Şener’le tüketecek vaktim yok. Sen beni mahkemeye ver. Bizim seni askerlik savaşta dokunulmazlık da yok. Sen de beni ver anlarsın. Ceza davalarının açılmasını sağlarsan, buraya fezleke hodri meydan. Kaldırın dokunulmazlığımı yüzleşelim. Bu Nedim Şener hep iktidara yanladığı gibi güne bize yanladığında seni bizim yanımıza aldırtırsam aha da benim yüzüme tükürsünler.”

ŞENER’DEN YENİ PAYLAŞIM: ‘DOKUNULMAZLIK ARKASINA SAKLANMA’

yandan Özel’in konuşmalarının ötesinde yeni Nedim Şener’den bir paylaşım daha geldi. Şenerda şu sözleri kullandılar:

“M. neden oradaki neden? Ağustoske orada olan her şeyi görmüş, duymuş, tek başına, sen 9 2011’de eğitimde sana Yalancı Özgür Özel.

NE OLMUŞTU?

CHP’li Özel, CHP’nin 2012 yılı üretim ve 2013 yılı bünyesine tanıtım ‘Tutulu Gazeteciler Raporu’nda Nedim Şener ile de görüşüldüğünü belirtmişti.

Bunun üzerine iktidara yakınlığıyla “Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, “Gazeteci, hükümlü terörist, sen de bir yalancısın Özgür Özel” senin yazısında “Benden önceki ilk tarih tarihi olan 2012 yılı örneğinden 10 ay önce tahliye edilmiş. demişti.

Özel ise Şener’e verdiği yanıtta, “‘CHP herkesin katılımı Şener… 9 2011’de ziyaretçin kimdi? Bugüne kadar söylemedim, bundan sonra söylemeyeceğim konu da var ama… O gün Özgür Özel’e’Yazsanız iyi olur’ sözün kısmı hakkında utanırsın diye ben yazmadım . Sen iste, ben açıklayayım” kullanmıştı.

‘YAZ’ DEDİĞİ KISMI AÇIKLAMIŞTI

Özel, gün ise Nedim Şener’in ziyarette ‘Yaz’ ifadesiyle ilgili yazmadığını dile getirdiğini açıklamıştı.

Şener’in FETÖ hakkında internette paylaşan Özel, “Ben yazmadım onlar için utanmayasın diye” demiş ve Şener hakkında şu açıklamada bulunmuştu:

“Sen o gün içinde da ‘Ben Dink uzantısı üzerinde ama benim topluluğum ile Fethullah Gülen ile bir sorunum yok. Özellikle okul eğitimine önemsiyorum hatta kendi çocuğumu bile okullarına verebilirim yaz bunu’ dedin mi de benim de benim kardeşim. bunu söylerim. Cesaretin varsa sen de söyle. yap. Sen çıktın ve gittin celladına aşık oldun. Helal olsun sana. Sana da bu yakışır.”

ŞENER, TWITTER’DAN YANIT VERMİŞTİ

Nedim, Twitter hesabından içerik oluşturma Şen, Özgür Özel’in sözlerine karşılık verme.

“Gerçekten hem yalancı hem de iftiracısın Özgür Özel. Böyle bir şeyi yazmak varken sana mı yapacağımım” diyen Şener, “Sen yazmadın diye başkasına da söylememiş miyim? Sen de böyle bir şeyi 11 yıl saklamışsın mı?

Şener, şunları söylemiştir:

“Ben değil de sen FETÖ’cülerin peşinde koşmadan az koşmadın, yalancı, sensiz, iftiracı Özgür Özel. Palavra ve iftirayı izin vermedi Özgür Özel, PKK’lı teröristleri gerçek diye yutturduğun konusunda raporla görüşüldüğünün ispatla sahtekar. Konuyu yalan ve iftira ile bana ispatla zıplaya zıplaya kuruluşzsın.”

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *