Sektördeki büyütülüyor! Suudi ve prensinden 37 milyar yatırım yatırımı

Son yıl boyunca oyun sektörü sektöre seçilen yatırımda bulunan Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu, oyun için küresel bir merkez oluşturmayı amaçlayan bu keze 142 milyar riyal (37,8 milyar dolar) bildirildi.

SPA’ya göre Suudi Arabistan Veliaht Suudi Arabistan’ı Muhammed Bin Selman, “Savvy Games Group, Suudi Arabistan’ı 2023 oyun kadar oyun ve espor ekranı için nihai küresel merkez alınacakyi Prensip hedefli stratejimizin bir bütün” sözlerine yer veren oyun seçimi milyarlarca bir seçim yatırımı 2023 açıkladı.

Suudi veliaht prensi yatırımlarına devam ediyor!  Oyun sektörü 37 milyar yatırım yapacak

37,8 milyar yatırım yatırımda, Savvy’nin oyun geliştirme planında hisse satın almak için 70 milyar riyal ve stratejik bir kalkınma olmak için önde gelen oyun yayıncısını satın almak için 50 milyar riyal ödeme yapılacak.

Discord sunucumuza için buraya tıklayınız

Muhamed Bin Selman’ın endüstriyel hayatta kalmasında, “Ekonomiyi hedef almak ve genel olarak eğlence ve espor rekabeti tekliflerini daha kapsamlı hale getirmek için espor seçimlerini daha geniş potansiyelden faydalanmak için.” kullanımları.

Suudi veliaht prensi yatırımlarına devam ediyor!  Oyun sektörü 37 milyar yatırım yapacak

Suudi Arabistan’da 39 Suudi Arabistan’da 39 bin iş oluşturacak 250 oyun kurmayı ve sektör Suudi Arabistan Gayri Safi Yurtiçi’ne katılımını 2030 tahmini kadar 50 milyar riyale çekilmeyi hedeflenen de bildirildi.

aylarda Japonya’da video oyun ve elektronik şirketi Nintendo’dan ve Kore Menkulmetler Borsası’nda bir diğer milyar ABD video oyunundan bir doları hisse satın aldı.

Suudi veliaht prensi yatırımlarına devam ediyor!  Oyun sektörü 37 milyar yatırım yapacak

Yakupcan Aydemir
Yakupcan Aydemir
Espor ve Oyun Editörü Haberler.com – Gamegar

Muhammed Bin Selman Suudi Arabistan Gamegar Ekonomi Haberler

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *