Sedat Peker’den Muhalefete Mesaj: Önce Paylaştı, Sonra Sildi

Haberler

> Sedat Peker’den Muhalefete Mesaj: Önce Paylaştı, Sonra Sildi

Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan ve dijital teknoloji altında devlet suç örgütü lideri Sedat Peker’in sessizliğini bozdu. Peker, Twitter hesabından bazı paylaşımları önce retweetledi, kısa süre sonra kaldırdı.

Daha önceki seçime iki ay kala ‘helalleşme videosu’ yayımlayacağını duyuran Peker, bir kullanıcının ‘Sedat Peker pisliklerini ifşa etmek istiyor, ülkeye zorla getirmiyor, muhalif partiler de çalıştırması için çaba sarf etmiyor, nasıl s… bir devlet devletinin mesajını retweetledi. Peker 6 dakika sonra paylaşımı çekti.

Gazeteci Seyhan Avşar Peker’in tarihi paylaşımı, ‘Seçim bugün belli oldu ve Sedat Peker az önce kendisiyle ilgili bir paylaşımı retweetledi. 6 dakika boyunca bekleniyor. Sonra sildi…’ notuyla paylaştı.

Peker daha sonra Seyhan Avşar’ın bu tweetini de paylaştı ve ardından sildi. Seyhan Avşar bu durumu Sedat Peker seçime 2 ay kala biraz paylaşımlar yapacağını söylemişti. Ağır teknik altında olmasına rağmen risk alarak bu akşam bazı paylaşımları retweetledi. Bu adım ‘seçime giden süreçte susmayacağım. Ancak tecritim konusunda muhalefet bir adım atmalı’ olarak okunabilir‘ şeklinde değerlendirdi.

Peker’in avukatı: “Tecrit kalkmadan açıklamaya devam edemez”

Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, geçmiş gün katıldığı televizyon yayınında, Peker’in seçimine iki ay kala yapmaya söz verdiğini açıklamalarını yapmayacağına dair kararını yanıtladı. Barkın, “Peker, bu tecridin kalkmaması halinde açıklamalara devam ettiğini net bir şekilde gösteriyor” dedi.

Sedat Peker’in bir süre önce yakın çevresine, seçim öncesi yapacağı duyuruğu ‘helalleşme anlatımı’ hakkında ‘Ölsem bile sözümü tutacağım ama tabi bunun için tecridin kalkması gerek. Bunun için muhalefetin çaba sarf etmesi gerekiyor. Tecrit gidersa sözümü tutacağımı herkes görecek. Ölsem bile” dediği iddia edilmiş.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *